Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Fleischmann přispěl asistencí k vítěznému obratu Floridy

8:47aktualizováno  9:00
NEW YORK - Český útočník Tomáš Fleischmann se podílel v nedělním utkání NHL jednou asistencí na úspěšném obratu Floridy, která zvítězila v Detroitu 5:4 po samostatných nájezdech. Po zblokované střele kopřivnického rodáka snížil v 55. minutě na 3:4 gólem do odkryté branky Drew Shore, na něhož o chvíli později v oslabení navázal Brad Boyes. Nájezdy rozhodl Nick Bjugstad.

Levé křídlo Sean Bergenheim (20) z Finska za Florida Panthers, pravé křídlo Brad Boyes (24), a obránce Brian Campbell (51). foto: ČTK

"Zasloužili jsme si vyhrát. Udělali jsme spoustu věcí správně, přesto jsme nezískali oba body, protože jsme nehráli až do konce. Nemůžeme se po 55 minutách zastavit a nechat je to otočit," řekl slovenský útočník Tomáš Tatar, který v 54. minutě zvýšil vedení Red Wings na 4:2. "Jestli by se mělo vyhrát, když se vede v této fázi zápasu 4:2? Rozhodně. Ale nestalo se," zlobil se trenér Mike Babcock.

Brankář Ondřej Pavelec si po osmi odchytaných utkáních v řadě, z nichž pět vyhrál, odpočinul. Náhradník Al Montoya ho adekvátně zastoupil, kryl 34 z 35 střel a byl po vítězství Winnipegu 3:1 na ledě Chicaga vyhlášen první hvězdou zápasu. Jets otočili skóre třemi góly v poslední třetině, dva z nich zaznamenal Blake Wheeler.

Sestřih utkání Detroit - Florida

"Je to pro mě výjimečný okamžik. Na tohle vítězství jsem čekal od dětství," prohlásil Montoya, který v rodném městě vyhrál na třetí pokus. "Všichni moji kamarádi a rodina byli v hledišti. Už v minulosti jsem tu odchytal dobré zápasy, které skončily těsně, ale až teď je z toho výhra," dodal osmadvacetiletý gólman. Díky němu Jets prohrávali po dvou třetinách jen 0:1, byť na střely vedl obhájce Stanleyova poháru jasně 27:6.

Útočník Phoenixu Andrew Vermette vstřelil hattrick, ale Coyotes i přes jeho gólovou explozi prohráli ve Vancouveru 4:5 v prodloužení. Zápas rozhodl v čase 62:15 druhým gólem v utkání obránce Kevin Bieksa. Ve zbývajícím duelu nedělního programu NHL porazil Edmonton doma Nashville 5:1. V dresu vítězů chyběl popáté za sebou kvůli problémům s kotníkem Aleš Hemský.

Výsledky NHL

New Jersey - NY Rangers 3:7 (3:2, 0:4, 0:1)
Branky: 6. a 11. Eliáš (na druhou Jágr, Židlický), 17. Zajac (Jágr) - 23. a 33. Zuccarello, 10. D. Moore, 17. M. Staal, 34. Hagelin, 40. Rick Nash, 51. Stepan z tr. střílení. Střely na branku: 22:26. Diváci: 50.105.

Detroit - Florida 4:5 sn (0:1, 3:0, 1:3 - 0:0)
Branky: 29. Nyquist, 30. Alfredsson, 39. Sheahan, 54. Tatar - 2. Bergenheim, 50. Winchester, 55. Shore (Fleischmann), 57. Boyes, rozhodující sam. nájezd Bjugstad. Střely na branku: 30:37. Diváci: 20.066.

Chicago - Winnipeg 1:3 (1:0, 0:0, 0:3) Branky: 2. Bollig - 49. a 59. Wheeler, 53. Ladd. Střely na branku: 35:21. Diváci: 21.841.

Edmonton - Nashville 5:1 (2:1, 2:0, 1:0) Branky: 3. Schultz, 20. Eberle, 31. Smyth, 37. Jakupov, 56. Nugent-Hopkins - 16. Legwand. Střely na branku: 27:35. Diváci: 16.839.

Vancouver - Phoenix 5:4 p (2:1, 2:2, 0:1 - 1:0) Branky: 11. a 63. Bieksa, 12. Hansen, 37. Higgins, 38. Dalpe - 12., 30. a 40. Vermette, 46. Doan. Střely na branku: 25:33. Diváci: 18.910.