Finové jsou po výhře 4:1 nad Nory v semifinále

15:50aktualizováno  19:12
BRATISLAVA/PRAHA - Žádné překvapení se nekonalo. Bojovní Norové sice ve čtvrtfinále světového šampionátu v Bratislavě vedli ve 24. minutě nad favorizovanými Finy 1:0, jenže hráči Suomi v polovině zápasu dvěma góly vývoj otočili a nakonec dokráčeli do semifinále po výhře 4:1. O jejich soupeři se rozhodne ve večerním čtvrtfinálovém šlágru mezi Kanadou a Ruskem. Duel vám přineseme také v podrobné on-line reportáži.

Finsko - Norsko (radost Finů po brance). foto: Reuters

Do čtvrtfinále Finsko - Norsko lépe vstoupil favorit. Norové působili opařeně a jejich hře scházela přesnost, čehož zkušení Finové využívali a dostávali se do gólových pozic. Oba brankáři ovšem v první třetině udrželi čisté konto.

Ve druhé dvacetiminutovce se hra vyrovnala a do vedení se dostali Norové. K. A. Olimba v samostatném úniku zastavil faul finského obránce a bylo nařízeno trestné střílení. Norský útočník při nájezdu naznačil střelu, zvolil bekhendovou kličku a pod brankářem Vehanenem propasíroval puk do sítě.

Finsko - Norsko (Olimb střílí branku).

Finové vzápětí dostali výhodu dvou přesilových her, vnichž utkání během dvou minut otočili. Nejprve Immonen vypálil bez přípravy po pasu Granlunda, poté se na hranici brankoviště prosadil Ruutu.

Hráči Suomi získali kontrolu nad zápasem a do konce druhé třetiny si vytvořili pohodlný tříbrankový náskok. Po přihrávce Granlunda na 3:1 zvýšil Immonen a čtvrtý gól do norské sítě přidal Lajunen.

Na obrat už Norům nezbyly síly a ve třetí části si Finové náskok pohlídali. Finsko po výhře 4:1 slaví postup mezi nejlepší čtyřku turnaje.

O seminálovém soupeři Suomi rozhodne večerní duel mezi Kanadou a Ruskem, který budeme rovněž sledovat v ON-LINE reportáži.

Čtvrtfinále MS:

Finsko - Norsko 4:1 (0:0, 4:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 27. Immonen (Granlund, Niskala), 29. T. Ruutu (M. Koivu, Pesonen), 36. Immonen (Granlund, Välivaara), 39. Lajunen (Komarov, Jaakola) - 24. K. A. Olimb z tr. střílení. Rozhodčí: Persson (Švéd.), Piechaczek - Schulz (oba Něm.), Šeljanin (Rus.). Vyloučení: 7:9. Využití: 3:0. Diváci: 8947.

Finsko: Vehanen - Lepistö, Salmela, Välivaara, Niskala, Puistola, Väänänen, Kukkonen, Jaakola - T. Ruutu, M. Koivu, Pyörälä - Aaltonen, N. Kapanen, Komarov - Granlund, Immonen, Pesonen - Nokelainen, Lajunen, Pihlström. Trenér: Jukka Jalonen.

Norsko: Haugen - Bonsaksen, Tollefsen, Holös, Ask, E. Koivu - Skröder, Röymark, Fredriksen - Spets, Bastiansen, M. Olimb - Hansen, Holtet, K. A. Olimb - Lorentzen, K. Forsberg, Martinsen - Kristiansen. Trenér: Roy Johansen.