2. prosince 2009 17:42 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Finále DC: Tenisté mají v šatně vlajku i maskota a těší se na přítelkyně

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 2Diskuse
Češi se připravují na Španěly. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Češi se připravují na Španěly. | foto: ČTK

BARCELONA Den před losováním pořadí zápasů finále Davisova poháru panuje v týmu českých tenistů pohoda. V šatně jim visí velká česká vlajka a na vše dohlíží maskot. Čeští tenisté mají nominaci do dvouher jasnou a otázkou, zda domácí Španělé nasadí v Barceloně vedle Rafaela Nadala jako dvojku do pátečních duelů Fernanda Verdaska nebo Davida Ferrera, je nechává klidnými.

"Verdasco nebo Ferrer? To se neřeší. Je na španělském kapitánovi, koho postaví," řekl dnes po odpoledním tréninku deblista Lukáš Dlouhý. "Kluci jsou profíci, takže se připraví dobře a je jedno, jestli to bude levák nebo pravák, to nebude velký problém. Španěly jsem ještě ani neviděl hrát, střídáme se pět minut před koncem tréninku. Soupeře neřešíme, soustředíme se především na to svoje," dodal Dlouhý.

Vítěz grandslamových čtyřher na Roland Garros a US Open otestoval dva dny před začátkem formu české jedničky Radka Štěpánka. "Výsledek bych radši nekomentoval, to by nebylo hezký napsat," nechtěl Dlouhý prozradit, kolik se Štěpánkem prohrál. Má tedy dvanáctý hráč světa drtivou formu? "Hraje dobrý tenis, takže doufám, že ten nejlepší předvede v pátek až v neděli," dodal Dlouhý.

Důležité je, že Štěpánek a dvojka Tomáš Berdych jsou zdravotně v pořádku, o což se starají tři fyzioterapeuti a jeden lékař. "Kluci jsou tom výborně," potvrdil fyzioterapeut Michal Novotný. On a jeho kolegové kladou důraz na to, aby se těla hráčů přizpůsobila antuce.

"Svaly na konci sezony už nemají tolik 'benzinu', takže je nutná častá regenerace a na antuku připravit svaly, u kterých dochází k větší námaze," konstatoval Novotný. Nejvíce na cihlovém povrchu trpí kyčle při doklouzávání a přitahovače u břišních svalů zase namáhá specifický rotační pohyb při podání.

Po tréninku si Štěpánek s Dlouhým, trenéry a fyzioterapeutem Pavlem Kolářem zahráli čáru s tenisáky. Manažer týmu Petr Pála pak vylezl do hlediště a zkoušel, jaký bude výhled pro české fanoušky z kouta paláce Sant Jordi, kam na zápas najde cestu přes 16 diváků. "Napiš, ať si vezmou dalekohled," volal Pála z ochozů na Dlouhého.

Pak zmizel český výběr do šatny. Tedy do dvou šaten, neboť na rozdíl od Ostravy mají tenisté dvě místnosti. "V jedné se převlékáme, sprchujeme a ve druhé je vyplétač, muzika a tak," popsal Dlouhý. Každý hráč si pouští vlastní hudbu a v pátek zazní i hymna tenistů, kterou daviscupovému týmu složil před semifinále rocker Ota Balage.

Určití napětí z velkého klání už panuje, ale podle Dlouhého to ještě není předzápasová horečka. "Stupňuje se to, ale připravujeme se na to, máme skvělý tým a zatím je dobrá nálada," řekl deblista.

Náladu hráčům zlepší i fakt, že jim přijedou fandit přítelkyně - Štěpánkova partnerka Nicole Vaidišová (bývalá sedmá hráčka světa, ale nyní až 186.), Berdychova přítelkyně Lucie Šafářová (aktuálně 42. na žebříčku WTA) a partnerka Jana Hájka Daniela Bedáňová (někdejší světová šestnáctka).

ČTK
  • 2Diskuse