Fenin při návratu skóroval. Teplice však Bohemians podlehly

22:12
PRAHA - Fotbalisté předposledních Bohemians 1905 otočili domácí předehrávku 24. kola první ligy s Teplicemi a po výhře 3:1 se přiblížili na bod nesestupovým příčkám. Severočeši nevyužili možnost posunout se minimálně do neděle na třetí místo tabulky. Hosty poslal do vedení v závěru první půle střídající Martin Fenin, ještě před pauzou vyrovnal Josef Jindřišek a po změně stran skórovali Petr Nerad s Jakubem Horou.

Bohemians 1905 - FK Teplice, 11. dubna v Praze. Hráči Bohemians se radují z vyrovnávacího gólu Josefa Jindřiška foto: ČTK

Obě mužstva se od začátku snažila v Ďolíčku o útočný fotbal. Po dvaceti minutách hry zahodil do té doby největší šanci teplický Salami, který po sólovém úniku trefil jen nohu připraveného brankáře Berkovce.

Bohemians - Teplice 3:1

Branky: 43. Jindřišek, 64. Nerad, 75. Hora - 38. Fenin. Rozhodčí: Proske - Nádvorník, Gallo. ŽK: Rada, Pauschek, Jindřišek - Klimpl, Grigar, Hošek. Diváci: 3912.

Bohemians 1905: Berkovec - Pauschek, Brabec, Krch, Kalina - Jindřišek - Hora (90. Budínský), Nerad (85. Růžička), Rada, Bartek - Lietava (72. Jeremenko). Trenér: Klusáček.

Teplice: Grigar - Vondrášek, Klimpl, Jablonský, Hošek - Ljevakovič - Litsingi, Jindráček, Vachoušek (71. Vůch), Nivaldo - Salami (35. Fenin). Trenér: Ščasný.

Deset minut před pauzou Salamiho nahradil jiný útočník Fenin a po necelých třech minutách na hřišti oslavil gólem obnovenou premiéru v teplickém dresu. Jindráček nacentroval z pravé strany do šestnáctky a nepokrytý Fenin hlavou zakončil.

Domácí dokázal vyrovnat ještě před přestávkou. Ve 43. minutě se k přímému kopu postavil kapitán Jindřišek a míč povedenou střelou přes zeď zakroutil k tyči.

Krátce po změně stran byli Bohemians blízko druhému gólu, Kalinova rána po Radově patičce však mířila těsně vedle. Z další akce domácích zakončil Bartek jen do náručí připraveného gólmana Grigara.

V 64. minutě už Pražané dočkali. Lietava vyslal do úniku po pravé straně Nerada, ten z úhlu vystřelil po zemi k tyči a připsal si premiérový ligový zásah. Bohemians poprvé na jaře dali v utkání víc než jeden gól.

"Klokani" od té chvíle dominovali a Teplice sevřeli v pokutovém území. Po několika nepřesných střelách čtvrt hodiny před koncem Bohemians přidali třetí branku. Nerad napravo přešel přes Hoška a nacentroval na volného Horu, který hlavou lehce zakončil.

Vršovický tým si připsal teprve druhou výhru z posledních 16 kol a doma porazil Teplice poprvé od září 2001.