Federer zahájil svůj patnáctý Turnaj mistrů výhrou. Socka porazil ve dvou setech

17:30
LONDÝN - Švýcarský tenista Roger Federer zahájil v Londýně svoji patnáctou účast na Turnaji mistrů vítězstvím 6:4, 7:6 nad americkým debutantem Jackem Sockem.

Roger Federer ani ve čtvrtém duel s Jackem Sockem neztratil set. foto: Reuters

Přichází tenisová revoluce? Hrát se má na čtyři vítězné gemy a bez čárových sudích

Šestatřicetiletý rekordman turnaje porazil o jedenáct let mladšího Američana i ve čtvrtém vzájemném utkání bez ztráty setu.

V druhém dnešním duelu skupiny pojmenované po Borisi Beckerovi se utkají další debutant Alexander Zverev z Německa s Chorvatem Marinem Čiličem.

Druhý hráč světového žebříčku Federer se na finále sezony ATP vrátil po loňské odmlce, kdy jeho sérii čtrnácti startů ukončilo zranění kolene. Hned v prvním gamu získal švýcarský favorit jediný brejk zápasu a set už dopodával.

Andy Murray při exhibici proti Rogeru Federerovi s tradiční skotskou pokrývkou...
Roger Federer v zápase s Andym Murraym.

Druhá sada dospěla do tie-breaku, kterou devatenáctinásobný grandslamový šampion vyhrál 7:4.

Basilejský rodák Federer je rekordmanem Turnaje mistrů v počtu titulů (6), finálových účastí (10), startů (15) a vyhraných zápasů (53).

2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč

Zúčastněte se volby jména roku 2024 a správně odpovězte na soutěžní otázku.