Federer zahájil cestu za obhajobou. Zvítězil i Nadal

17:24
LONDÝN - Pětinásobný vítěz Turnaje mistrů Švýcar Roger Federer zahájil cestu za obhajobou trofeje vítězstvím nad francouzským tenistou Jo-Wilfriedem Tsongou. Úvodní utkání dvouhry v Londýně vyhrál za hodinu a půl 6:2, 2:6, 6:4 a prodloužil si vítěznou šňůru na 13 zápasů. Na poslední singlovou akci sezony totiž přijel jako šampion turnajů v rodné Basileji a taky v Paříži.

Roger Federer foto: Reuters

Právě na pařížském Masters před týdnem se Federer s Tsongou utkali ve finále, tehdy vyhrál favorizovaný Švýcar ve dvou setech (6:1, 7:6). Dnes také výborně začal, hladce získal první set, jenže pak dvakrát neudržel servis. Šestnáctinásobný grandslamový vítěz Federer ale překvapení nedopustil, v rozhodující sadě si v desátém gamu připravil za stavu 5:4 tři mečboly a Tsonga odvrátil jen první.

"Jo-Wilfried ve druhém setu výborně podával, jen těžko jsem se dostával do hry a kontroloval výměny od základní čáry," komentoval Federer ztracenou druhou sadu. Ve třetí Švýcar opět výborně podával, v rozhodujícím gamu využil dvou chyb soupeře a sám zahrál dva parádní míče. "Hraju nejlépe v sezoně," pochvaloval si pak Federer.

Ve druhém utkání skupiny B porazil favorizovaný Nadal Američana Fishe. Podobně jako Švýcar Federer zvítězil ve třech set 6:2, 3:6 a 7:6.

Výsledky tenisového Turnaje mistrů v Londýně

Tenisový Turnaj mistrů v Londýně (tvrdý povrch, dotace 5,93 milionu eur):
Dvouhra: Skupina B:
Federer (4-Švýc.) - Tsonga (6-Fr.) 6:2, 2:6, 6:4.
Nadal (2-Šp.) - Fish (8-USA) 6:2, 3:6, 7:6.

Čtyřhra: Skupina B:
Fyrstenberg, Matkowski (8-Pol.) - Llodra, Zimonjič (2-Fr./Srb.) 6:4, 5:7, 11:9,
Mirnyj, Nestor (3-Běl./Kan.) - Bopanna, Kúreší (5-Indie/Pák.) 7:6 (7:2), 4:6, 11:9.