Pátek 26. dubna 2024, svátek má Oto

Federer se utká v Paříži s Nadalem

19:21
PAŘÍŽ - Švýcar Roger Federer porazil v semifinále French Open Rusa Nikolaje Daviděnka. Po tříhodinové bitvě vyhrál ve třech setech 7:5, 7:6 a 7:6. Soupeřem světové jedničky, která ještě nikdy Roland Garros nevyhrála, bude Rafael Nadal, který porazil Novaka Djokoviče.

Roger Federer foto: AFP

Davyděnko zatím Federera v žádném z osmi vzájemných utkání neporazil, dnes ale měl řadu šancí zkomplikovat Federerovi život. Hned v úvodu prvního setu utekl světové jedničce o jeden brejk, Fderer však srovnal krok a nakonec vyhrál 7:5.

V druhé i v třetí sadě dokonce Davyděnko podával na vítězství v setu, ale ani jednou klíčový servis neudržel. Blízko k tomu měl především v deváté hře třetího setu, kdy se dostal k dvěma setbolům a další si vypracoval v tie-breaku. Šance však nevyužil a Federer se tak mohl radovat z vítězství 3:0 na sety, i když celkově získal jen o osm míčů více.

Federer po utkání ocenil hru Davyděnka a uznal, že semifinále mohlo dopadnout zcela jinak. "Mohl jsem prohrát ve třech setech," vyzdvihl výkon ruského soupeře. "Je to excelentní hráč, bylo to těsné až do konce," řekl.

Federer se ve finále podle očekávání utká se španělským tenistou Rafaelem Nadalem, který na Roland Garros ještě nikdy neprohrál. Tradici neporušil porazil dvacetiletého Srba Djokoviče 7:5, 6:4 a 6:2. Zejména díky úvodním dvěma vyrovnaným setům se zápas protáhl na bezmála dvě a půl hodiny.