12. července 2007 9:14 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Fed Cup: Vaidišová zvažuje start

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 1Diskuse
Nicole Vaidišová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nicole Vaidišová | foto: Glenn CampbellAFP

PRAHA Nejistota ochromila přípravu českého týmu na víkendové fedcupové klání na španělské antuce. Česká jednička Nicole Vaidišová si totiž přivezla z londýnského Wimbledonu nachlazení a zatímco zbytek týmu odcestoval v úterý do Španělska, desátá hráčka světa běhala včera v Praze po doktorech a vyšetřeních.

Rozhodnutí, zda dodatečně přiletí do španělského Palafrugella, by mělo padnout dnes.

„Musíme počkat, až budou výsledky testů,“ řekl Aleš Kodat, nevlastní otec a trenér Vaidišové, který od letoška vede fedcupový tým.

Na ortel lékařů nečekali netrpělivě jen Češi, ale i Španělé. Účast Vaidišové by totiž pasovala do role favoritek český tým, její absence by papírově zaručovala triumf domácím tenistkám.

„Za Vaidišovou nemáme adekvátní náhradu,“ řekla LN bývalá fedcupová kapitánka Petra Langrová-Píchalová.

Šance na návrat mezi elitu
České tenistky budou v sobotu a v neděli bojovat o návrat do osmičlenné Světové skupiny, ve které se naposledy představily před jejím zúžením v roce 2004.

„Je to klíčový zápas. Konečně máme šanci vrátit se do Světové skupiny, kam holky postavením na žebříčku patří,“ mínila Langrová-Píchalová.

České vyhlídky při tom vypadaly velice slibně. Do dvouher počítal Kodat s dvojicí Vaidišová (světová hráčka číslo 10) a Šafářová (25), Španělky patrně nasadí Medinaovou-Garriguesovou (27) a Dominguezovou-Linovou (61).

Češky získaly vstupenku do baráže letos na jaře na Slovensku, kde „přejely“ domácí tým v čele s Hantuchovou 5:0. „Pokud by holky zopakovaly tyhle výkony, tak vyhrají proti komukoliv,“ prohlásil pyšně po vítězné premiéře ve funkci Kodat.

„Byla by škoda, kdyby Nicole nemohla hrát, protože obě holky mají dobrou formu,“ podotkla Langrová-Píchalová. „Nicole by to měla zkusit.“

Jedničkou by byla Šafářová
„Určitě máme silný tým tak i tak. Bez Nicole by to pro nás byla ztráta, ale doufám, že i tak bychom dokázaly zvítězit,“ řekla před odletem Lucie Šafářová, na niž by při absenci Vaidišové padla tíha týmové jedničky. „Ale ten tlak je stejný, ať jste jednička nebo dvojka,“ mávla rukou přítelkyně Tomáše Berdycha. „Obě Španělky mají výborný fyzický fond. dokážou běhat po kurtu tři hodiny,“ popsala soupeřky Šafářová. „Odjíždíme v bojovné náladě a s jasným přáním zvítězit,“ tvrdil Kodat, který měl v kádru ještě Ivetu Benešovou, Barboru Záhlavovou-Strýcovou a talentovanou Petru Kvitovou.

Český tým patří v historii mezi nejúspěšnější družstva soutěže, která vznikla v roce 1963. Všech pět vítězství ale získal před rokem 1989 ještě coby bývalé Československo. Pět triumfů má na kontě shodou okolností i Španělsko.

  • 1Diskuse


Martin Prachař

Autor

Martin Prachařmartin.prachar@lidovky.czČlánky