Fantastický obrat: Slavia dala 4 góly za 142 vteřin

21:52aktualizováno  22:20
PRAHA - Hokejisté pražské Slavie dokázali otočit vývoj zápasu proti Liberci ze stavu 0:4 na 5:4 po samostatných nájezdech, přesto přišli o šanci postoupit do předkola play off extraligy. Liberec si naopak v dohrávce 49. kola zajistil přímý postup do čtvrtfinále.

Slavia foto: ČTK

Severočeši si čtyřbrankové vedení vypracovali v první třetině, domácí ale v průběhu necelých tří minut druhé části vyrovnali. O jejich první výhře nad Libercem v sezoně rozhodl Antonín Dušek, jenž do Slavie přišel právě z týmu Bílých Tygrů.

Zápas rozdílných třetin začali lépe hosté. Již v 5. minutě potvrdil Nedvěd, že se mu proti Slavii daří a svou pátou brankou proti týmu kouče Růžičky otevřel skóre. Poté se prosadil Urban, když bez problémů přešel přes pomalého Valacha a na 3:0 pro Tygry zvyšoval opět Nedvěd, tentokráte dokonce při libereckém oslabení.

Slavia - Liberec 5:4 SN

HC Slavia Praha - Bílí Tygři Liberec 5:4 SN (0:4, 4:0, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 33. Valach (Micka, T. Hertl), 34. T. Hertl (Sklenář, P. Jelínek), 35. J. Krejčík (Krenželok, Pospíšil), 36. Pospíšil (Micka, Kadlec), rozhodující nájezd Dušek - 5. P. Nedvěd (Kudrna, Derner), 9. Urban (Vantuch), 14. P. Nedvěd (Derner), 14. Kudrna (P. Nedvěd, Ulrych). Rozhodčí: Šindler, Hradil - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3853.

Když se poté po Krejčíkově zaváhání trefil i Kudrna, přenechal Furch své místo v brance Slavie Kopřivovi. Změna na postu gólmana zastavila střelecké úspěchy hostů a ve druhé třetině se Slavia dokázala nečekaně vrátit do zápasu. Pražané ani za stavu 0:4 nerezignovali a šance na snížení postupně promarnili Doležal, aktivní Hertl, Sklenář, Micka nebo Vondrka.

V rozmezí 33. až 36. minuty se průběh zápasu zcela otočil. Nejprve v přesilové hře snížil důrazný Valach, poté se prosadil dobře hrající Hertl a když Liberec nenastartoval ani oddechový čas, dokonala Slavia svůj návrat do zápasu. Nejprve totiž Krejčík snížil na 3:4 a poté pohotový Pospíšil v další početní výhodě dokonce vyrovnal. Čtyři branky Slavie dělilo 142 sekund.

Liberec se mohl dostat zpět do vedení při dvojnásobné přesilové hře, za 37 sekund ale ani jednou Kopřivu neohrozil. Ve třetí třetině se tak začínalo od nuly. Více ze hry měla Slavia, Pinc však dlouho odolával. I když často se z ledu zvedal jen hodně pomalu. Když poté trefil Pospíšil v 60. minutě při přesilovce jen tyčku, muselo se prodlužovat.

I v nastavené pětiminutovce měli domácí výhodu jednoho hráče v poli, pátý gól ale nepřidali. Naopak v oslabení měli velké šance Štich a Roth.

Neuspěli a stejně tak si vedl pár sekund před koncem i Pospíšil. V nájezdech se ovšem z výhry radovali po čtvrté sérii domácí.

Úterní výsledky hokejové extraligy

BK Mladá Boleslav - HC Plzeň 1929 5:4 v prodl. (1:1, 1:3, 2:0 - 1:0) Branky a nahrávky: 11. Mikulík (Chaloupka, Žabka), 21. Balaštík (Tomas, Čutta), 42. Podkonický (Mikulík, Hay), 60. Bahenský (D. Výborný), 62. Balaštík (Vrbata, Mozík) - 17. Pletka (Duda, Jan Kovář), 32. Johnson (Duda), 36. Havlíček (Vykoukal, Michal Dvořák), 39. Pletka (Vykoukal, Duda). Rozhodčí: Hribik, Jeřábek - Pouzar, Jindra. Vyloučení: 8:9. Využití: 2:2. Diváci: 3100.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Oceláři Třinec 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 38. Somík (Nahodil) - 16. Hrňa z trestného střílení, 35. Hrabal (Zíb, Bonk), 44. M. Hořava, 59. Bonk (Zíb). Rozhodčí: Fraňo, Hodek - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 6:9. Využití: 0:1. Diváci: 7822.