Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Fantastická otočka. Monaco dokonalo obrat s PSG, rozhodl z penalty Fabregas

Cesc Fabregas slaví branku do sítě PSG z pokutového kopu. foto: Reuters

Paříž - Fotbalisté Monaka otočili v 11. kole francouzské ligy zápas s Paris Saint-Germain a mistrovský tým porazili 3:2. Pařížané prohráli v domácí soutěži poprvé po osmi vítězstvích a knížecímu klubu, jenž se posunul na druhé místo tabulky, podlehli po více než čtyřech letech.
  23:18

Hostům patřil první poločas. Bývalý hráč Monaka Kylian Mbappé poslal PSG dvěma góly do vedení, navíc jemu a Moise Keanovi nebyly po konzultaci s videem uznány góly kvůli ofsajdu.

V druhém poločase se obraz hry naprosto otočil a na trávníku vládli domácí. Německý útočník Kevin Volland brankami v 52. a 65. vyrovnal a poté vybojoval pokutový kop, z něhož dokonal obrat v 84. minutě španělský záložník Cesc Fábregas. Za penaltový faul byl navíc vyloučen Abdou Diallo, takže se lídr tabulky snažil o vyrovnání jen v deseti. PSG nebyl nic platný ani návrat hvězdného Brazilce Neymara, jenž nastoupil po zranění poprvé v listopadu.