Fantastická jízda Liverpoolu pokračuje. Doma neprohrál už 51. zápas Premier League v řadě

Mohamed Salah a Sadio Mané se radují z gólu. foto: Reuters

Liverpool - Fotbalisté Liverpoolu porazili v 21. kole anglické ligy nováčka Sheffield United 2:0 a v čele tabulky znovu unikli druhému Leicesteru na rozdíl třinácti bodů. Postarali se o to útočníci Muhammad Salah a Sadio Mané.
  23:00

Svěřenci trenéra Jürgena Kloppa mají navíc zápas k dobru, z dosavadních 20 ligových utkání ztratili body jen v jediném.

Liverpool v Premier League neprohrál doma už 51. zápas za sebou. Že hodlají udělat další krok za titulem, na který klub čeká od roku 1990, potvrdili domácí hráči už ve čtvrté minutě.

Andy Robertson poslal před branku z levé strany přízemní centr a Salah měl krok před malým vápnem snadnou pozici.

Egyptský kanonýr se v úvodní půlhodině dostal ještě do dvou slibných šancí, v obou případech se ale proti němu vytáhl gólman Dean Henderson.

I po přestávce liverpoolský tlak pokračoval. Sheffield nejprve spasila tyč, ale v 65. minutě si Mané narazil míč se Salahem a nadvakrát skóroval.

Sheffield na podzim udivoval výkony na soupeřových hřištích: ligový nováček venku prohrál až v desátém utkání, v neděli ho přemohl obhájce titulu Manchester City.

Na čerstvé klubové mistry světa ale osmý celek tabulky nestačil. Mané se trefil pojedenácté v ročníku, Salah podesáté.