Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Fanoušci odcházeli, Jágr zmizel v šatně. A Boston dal vítězný gól

12:30
Stovky fanoušků hokejistů Bostonu, kteří za stavu 1:4 v rozhodujícím sedmém zápase 1. kola play off NHL pro Toronto naštvaně odcházeli z tribun stadionu TD Garden. Jenže Bruins dokázali vyrovnat. A slavný český útočník Jaromír Jágr se chvíli před rozhodujícím gólem v prodloužení odebral do šatny. Co se s ním stalo?

Radost hokejistů i fanoušků Bostonu Bruins foto: ČTK

Tohle se v hokejovém trháku zvaném "Game 7" v košatých dějinách Stanley Cupu ještě nestalo. Statistická agentura Elias Sports Bureau tvrdí, že Bruins jsou prvním týmem, který vyhrál sedmý zápas, přestože byl ve třetí třetině pozadu o tři góly. "Může se stát cokoliv. A přesně to se dneska stalo," řekl bostonský forvard Milan Lucic, který se na senzačním obratu výrazně podílel.

K TÉMATU

Jednu nahrávku (na Bergeronovu vyrovnávací trefu) si při obratu připsal také veterán Jaromír Jágr. Na vlastní kůži zažil už osmou partii číslo 7. Pošesté postupuje dál. Kouč Julien ho před střetnutím povýšil do druhé lajny k Bergeronovi a Marchandovi. Na ledě strávil 18 minut a 10 vteřin čistého času. Napočítali mu tři střely na branku a tři mimo. V klíčovou chvíli ale na křídle Bergeronovy formace chyběl. Neseděl ani na střídačce. Nezúčastnil se divokého křepčení ani následného podávání rukou se zdrcenými Maple Leafs.

Naštvaní příznivci se po vyrovnání vraceli z parkoviště

Z dosud neupřesněných důvodů totiž v prodloužení zmizel v tunelu vedoucím ke kabině Bruins. K Bergeronovi a Marchandovi naskočil jejich obvyklý parťák Seguin a právě po jeho střele Bergeron rozhodl. Byl to první Seguinův bod v sérii.  Kromě Jágra propásli postupový zásah i mnozí bezvěrci v řadách příznivců Bruins, kteří zklamaně opustili svá místa ve třetí třetině za stavu 1:4. Když se dozvěděli, že Boston povstává, vraceli se z parkoviště a zoufale přemlouvali ochranku u vchodu, aby je pustila zpátky.

Klub zatím neoznámil, zda je Jágr zraněn (v prodloužení dostal ránu pukem do nohy). Do startu následující série proti New York Rangers každopádně má pár dní na zotavení. V Bostonu se hraje ve čtvrtek a v neděli, na Manhattanu se pokračuje po víkendu v úterý a ve čtvrtek. Jágr tak při putování za svým třetím Stanley Cupem potká svůj bývalý tým, který kdysi pozvedl k prvnímu postupu do play-off po devíti letech. Bitva klasických rivalů Bruins a Rangers bude dalším šlágrem Stanley Cupu 2013.