Fanoušci Komety polili rozhodčího pivem, klub dostal pokutu 20 tisíc

15:27
BRNO/PRAHA - Prohráli a ještě budou platit. Brněnská Kometa dostala pokutu 20 tisíc korun za to, že diváci během pondělního hokejového finále, které domácí prohráli se Zlínem 1:4, polili rozhodčího pivem.

Napětí ve tvářích brněnských příznivců. foto: MAFRA - Jiří Salik Sláma

Finanční trest klubu udělila disciplinární komise na základě zápisu o utkání, ve kterém se píše, že k incidentu došlo během druhé třetiny. "Vzhledem k tomu, že se jednalo už o třetí provinění klubu v probíhající sezoně, byla uložena pokuta," stojí v prohlášení komise.

Pivo diváci v Kajot Aréně lili na některé hokejisty Sparty i během semifinále.

Není to první finanční trest pro Kometu během finálové série. Už po pátečním zápase ve Zlíně disciplinárka napařila klubu "flastr" 10 tisíc korun, neboť trenér Vladimír Kýhos bezprostředně po utkání kritizoval ve studiu České televize rozhodčí. V den zápasu je však jakékoliv hodnocení sudích zakázáno. "Hráli jsme proti šesti," řekl rovněž.

Řízný bek Miller už do hry nenaskočí

Vysoký trest po tomto duelu rovněž dostal brněnský obránce Riley Miller, který na konci třetí třetiny napadl Pavla Kubiše. Karel Holý, předseda disciplinární komise, mu udělil pětizápasový distanc a bek už si tak v letošním finále nezahraje.

"Hráč napadl protihráče čtyřmi ranami pěstí po vhození buly a další tři rány pěstí do oblasti hlavy a krku mu uštědřil ve chvíli, kdy protihráč ležel na zemi," zdůvodnil Holý verdikt a poukázal na skutečnost, že napadení nepředcházela žádná herní situace.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...