NHL: Faksa skóroval v oslabení, Krejčí přihrál na tři góly

8:34
NEW YORK - Hokejový útočník Radek Faksa přispěl v sobotním utkání NHL gólem v oslabení k výhře Dallasu 4:1 nad Minnesotou. David Krejčí se podílel třemi asistencemi na obratu Bostonu, který porazil Floridu 5:1 a vrátil se zpět do čela Východní konference. K jasnému vítězství Bruins pomohl také David Pastrňák přihrávkou, která byla jeho jubilejním dvoustým bodem v soutěži (91+109).

Hokejový útočník Radek Faksa. foto: Reuters

Faksa zvyšoval po devatenácti sekundách třetí třetiny náskok Dallasu na 3:0. Český útočník těžil z práce Tylera Pitlicka, který si poradil s přesilou a přihrál od pravého mantinelu před branku úplně volnému Faksovi. Rodák z Vítkova u Opavy vyrovnal svou bilanci gólů a přihrávek v sezoně (16+16) a vylepšil se ve statistice +/- na 22 kladných bodů. V ní je nejlepší z českých hokejistů a celkově 26. v soutěži.

01.dubna 2018 v 04:33, příspěvek archivován: 01.dubna 2018 v 08:34

Pro zobrazen? videa mus?te m?t zapnutou podporu JavaScriptu

Krejčí sehrál třetí tříbodový zápas v sezoně a po jeho akcích otočil Boston v rozmezí 12. až 22. minuty na 3:1. Povedená byla hned jeho první asistence. Krejčí vyslal od pravého mantinelu, aniž by se díval komu, nezištnou přihrávku do předbrankového prostoru, odkud ji Nick Holden usměrnil za záda Jamese Reimera.

Hokejový útočník Radek Faksa přispěl v sobotním utkání NHL gólem.

Druhou asistenci si Krejčí připsal u branky Jake DeBruska, který skóroval po šikovné přihrávce Ryana Donata zpoza branky. U třetího gólu český útočník vybojoval v útočném pásmu puk pro Donata, který zvýšil vedení Bostonu. Útok Krejčího, jenž byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu, nasbíral celkem osm bodů. Pastrňák bodoval popáté za sebou, když jeho střelu v přesilové hře doklepl Patrice Bergeron.

2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč

Zúčastněte se volby jména roku 2024 a správně odpovězte na soutěžní otázku.