Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Extraligový hit měl jasný vývoj, Třinec smetl první Vítkovice

20:13aktualizováno  21:09
TŘINEC - Hokejisté Třince porazili ve šlágru 39. kola extraligy Vítkovice jednoznačně 6:1 a zcela tak ovládli souboj aktuálně nejlepších celků soutěže. Vítkovice, které ve vyprodané Werk Areně inkasovaly tři branky v úvodních deseti minutách, mají po třech čtvrtinách základní části náskok před Oceláři jen jeden bod.

Třinec - Vítkovice (radost hokejistů Třince) foto: ČTK

Zaváhání Vítkovic nevyužili další pronásledovatelé moravského dua. Liberec totiž v Českých Budějovicích nenašel recept na brankáře Jakuba Kováře a prohrál 0:4. Kovář potřetí v sezoně neinkasoval, na výhře Jihočechů se podílel dvěma góly útočník Milan Gulaš.

Naplno nebodoval ani Zlín, který doma prohrál 2:3 v prodloužení s Plzní, bojující o postup do předkola play off. Zápas rozhodl svým druhým gólem obránce Jaroslav Modrý. V boji o desáté místo uspěl i Litvínov, který doma přehrál díky třem vstřeleným gólům v druhé polovině třetí třetiny Kladno 3:1.

Naopak dál ztrácí Sparta, která prohrála s Karlovými Vary 2:3 po samostatných nájezdech a připsala si čtvrtou porážku za sebou. Pražané, z jejichž kádru byl po prohře vyřazen útočník Tomáš Kůrka, aktuálně ztrácejí na desátý Litvínov 14 bodů.

Mnohem lépe je na tom druhý pražský klub Slavia, která přehrála Brno 4:1 a vyhrála devátý z deseti posledních domácích zápasů. Kometa tak nezastavila propad tabulkou a již deset zápasů čeká na výhru v normální hrací době. Podruhé za sebou prohrála pod vedením nového hlavního trenéra Ladislava Lubiny.

V gólově nejbohatším zápase sezony vyhrály Pardubice na ledě Mladé Boleslavi 8:6. Domácí přitom v čase 5:01 vedli již 3:0, poté ale stejně rychle o náskok přišli. Úřadující mistr vyhrál na ledě Středočechů i díky čtyřem gólům vstřeleným v přesilových hrách.

Výsledky 39. kola hokejové extraligy

HC Oceláři Třinec - HC Vítkovice Steel 6:1 (3:1, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 3. D. Květoň (M. Růžička, Polanský), 5. M. Růžička (D.  Květoň, Seman), 10. V. Polák (Polanský), 39. Koudelka (Krajíček, McGregor), 44. D. Květoň (M. Růžička, Zíb), 56. Hrňa (Adamský, Hrabal) - 12. Ujčík (Pohl, Burger).

Rozhodčí: Hrubý, Minář - Kostka, Jílek. Vyloučení: 9:7. Využití: 1:1. Diváci: 5200 (vyprodáno).

PSG Zlín - HC Plzeň 1929 2:3 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 29. Leška (Köhler, Hamrlík), 51. Důras (Balán) - 23. M.  Heřman (Lammers), 49. Modrý (Vlasák, Jan Kovář), 64. Modrý (Straka, Duda).

Rozhodčí: Hradil, R. Polák - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 10:10, navíc Galvas (Zlín) 10 min a do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 5116.

HC Mountfield České Budějovice - Bílí Tygři Liberec 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávka: 20. Gulaš (Langhammer), 29. Martynek (Kašpařík, Vydarený), 39. J. Novák, 52. Gulaš (Kotaška).

Rozhodčí: Souček, Turčan - Lhotský, Rozlílek. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. Diváci: 4823.

HC Sparta Praha - HC Energie Karlovy Vary 2:3 po sam. náj. (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 15. Broš (Ton, Luňák), 58. Kratěna (Ton, Broš) - 38. Skladaný (Dobroň, Pech), 50. Kumstát (Skuhravý), rozhodující nájezd Skuhravý.

Rozhodčí: R. Polák, Šír - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 3:4, navíc Pöpperle (Sparta) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 4411.

HC Benzina Litvínov - HC Vagnerplast Kladno 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)
Branka a nahrávka: 52. Jenáček (Černý, Stříteský), 55. Vopat (Kubinčák), 60. V. Hübl (Lukeš, Černošek) - 31. Valský (Kotrla).

Rozhodčí: Mikula, Trombík - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:6. Bez využití. Diváci: 4272.

BK Mladá Boleslav - HC Eaton Pardubice 6:8 (4:4, 1:3, 1:1)
Branky a nahrávky: 1. Divíšek (Nouza), 5. Matějovský (Divíšek, Mikuš), 6. Hay (Lehikoinen), 20. Bahenský (Plodek, Štefanka), 32. Bahenský (Štefanka), 45. Lehikoinen (Bahenský) - 12. Nakládal (Bartek, Kaberle), 13. Bartek (Somík, Nakládal), 13. Koukal, 16. Starý (Špirko, Kočí), 28. Somík (Bartek, Koukal), 28. Kolář I (Píša, Špirko), 35. Kolář I., 60. Pineault (Píša).

Rozhodčí: Šindler, Lacina - Bádal, Kalivoda. Vyloučení: 7:10. Využití: 1:4. V oslabení: 0:1. Diváci: 3230.

HC Slavia Praha - HC Kometa Brno 4:1 (1:0, 0:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 8. Žejdl (Doležal), 43. Sklenář, 53. Tomica (Třetina), 56. Sklenář (Micka) - 60. R. Hruška (Kvapil, Bičánek).

Rozhodčí: Hribik, Pešina - Kis, Prchal. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. Diváci: 8236.