Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Extraligová dohrávka patřila Brnu. Kometa veze tři body z Vítkovic

17:52
OSTRAVA - Hokejisté Vítkovic podlehli v dohrávce 43. kola extraligy Brnu 1:3. Kometa celé utkání dokonale odbránila a domácí si navzdory tlaku vytvořili jen minimum gólových šancí. Brno vyhrálo potřetí v řadě, zatímco Ostravské oslnivá forma posledních týdnů opouští a potřetí z uplynulých čtyř utkání prohráli.

Radost hokejistů Brna. foto: MAFRA - Adolf Horsinka

Třetí nejlepší extraligová obrana dokonale otupila ostří vítkovické ofenzivy, která je po Spartě naopak druhá nejsilnější. Domácí celé utkání tlačili, tvořili hru, ale přes perfektní obranu Komety se prakticky neprokousali do jediné vyložené šance.

Ohlasy trenérů

Roman Šimíček (Vítkovice): "Pro nás bylo jediné pozitivum, že jsme nastoupili líp než do minulého utkání se Zlínem. První třetina byla vyrovnaná, pak jsem bohužel dostali takový smolný gól. I když jsme si pak nějaké příležitosti vytvořili, neproměnili jsme je a to nás teď stojí body. V třetí třetině už si to Brno pohlídalo a dohrálo zápas dobře zezadu. Měli jsme optický tlak, ale do větších šancí jsme se nedostali."

Vladimír Kýhos (Brno): "První třetina byla vyrovnaná, bez velkých šancí. Nám se podařilo skórovat, kdy Kempný perfektně vyřešil situaci pohybem na modré čáře a byli jsme pak důrazní před brankou, což se nám v posledních zápasech zase tak moc nedařilo. Ve druhé třetině nás uklidnil hodně šťastný druhý gól. Domácí pak snížili, ale rozhodující bylo, že jsme rychle odskočili na 3:1. Za třetí třetinu musím mužstvo pochválit, protože jsme si v ní výsledek perfektně pohlídali. Tyhle situace ne vždy umíme řešit."

S bezvadnou defenzivou a spolehlivým Trvajem stačilo hostům jen čekat na chybu. První přišla v sedmé minutě, ale Kovářovu ztrátu puku za vlastní brankou Němec ještě nevyužil a trefil Dolejšův beton. Huna sice z protiútoku mohl kontrovat, ale stál příliš v úhlu a Trvaj ránu na bližší tyč pokryl. Sloboda měl ve 14. minutě naopak z mezikruží čas i zamířit, ale přestřelil.

Kometa v 18. minutě soupeři ukázala, že v jednoduchosti je největší síla. Kempný pouze nahodil puk směrem k domácí brance, kde ho Dolejš ztratil z dohledu v klubku hráčů a pak už ho zahlédl až v síti.

Převaze Vítkovic i ve druhé části chyběl tah na bránu a místo před Trvajem končily jejich akce v rozích. Ani štěstí nebylo na ostravské straně. Čermák totiž nevinně vypadajícím nahozením se Stehlíkovou tečí kuriózně přeloboval Dolejše a hosté vedli o dva góly.

Až ve 33. minutě domácí snad poprvé kombinací vyšachovali brněnskou obranu, Roman ideálně našel Svačinu a ten se po dvouzápasovém trestu vrátil do sestavy gólem. Jenomže dřív, než se Vítkovice stačily pokusit o vyrovnání, zapomněl bek Sloboda za zády Hrušku, který po Kubošově pasu ze sóla překonal Dolejše potřetí.

Domácí ani pak žádný zázračný recept na prolomení brněnské obrany neobjevili, do Komety dále bušili zcela bezvýsledně. Jejich trápení mohl čtvrtým gólem definitivně ve 47. minutě ukončit Čermák, ale jeho průnik a bekhendovou kličku zmařil Dolejš. Na výhře Brna to ale už nic nezměnilo, Jihomoravané s Vítkovicemi potřetí v sezoně zvítězili.

HC Vítkovice Steel - HC Kometa Brno 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 33. Svačina (Roman) - 18. Kempný (V. Němec, J. Káňa II), 32. Čermák, 35. J. Hruška (Kuboš, Dlapa). Rozhodčí: Minář, Polák - Gebauer, Lederer. Třetiny: 0:1, 1:2, 0:0. Vyloučení: 2:3, navíc Roman (Vítkovice) 10 min. Bez využití. Diváci: 7268.

Vítkovice: Dolejš - Kovář, Stehlík, Sloboda, Kudělka, Pastor, M. Hruška, Bail - Šedivý, Burger, Húževka - Huna, Roman, Svačina - J. Káňa I, Valčák, Strapáč - Kucsera, Kolouch, E. Němec. Trenéři: Šimíček a Trnka.

Brno: Trvaj - Kováčik, Kempný, Dujsík, Jiří Hanzlík, Kuboš, Dlapa - T. Svoboda, V. Němec, J. Káňa II - Vondráček, Čermák, J. Hruška - Š. Novotný, Koreis, Burian - P. Mrázek, Raška, Wasserbauer. Trenéři: Kýhos, Pešout a Beran.