Extraliga: Třinec ve šlágru udolal Spartu, Kometa přestřílela 8:5 Plzeň

18:04aktualizováno  18:39
PRAHA - Největší šlágr hokejové neděle ovládl Třinec, na domácím ledě porazil Spartu 3:2. Tradičně kvalitní podívanou nabídlo derby mezi hostujícím Litvínovem a Chomutovem, Verva i díky dvougólovému příspěvku Martina Hanzla zvítězila 4:2. K divoké přestřelce došlo v Brně, kde padlo 13 branek, hattrickem zazářil Dominik Kubalík.

Třinecký gólman Šimon Hrubec slaví vítězství nad Spartou. foto: ČTK

Litvínov si upevnil třetí místo v tabulce, když otočil zápas s Piráty a před vyprodanou SD Arénou dal domácím lekci z produktivity. Na čtyři góly potřebovala Verva jen 24 střel. Chomutov nespasil ani Huml, autor dvou branek.

Za tři body zvítězil i Třinec,ačkoliv Sparta přestřílela Oceláře 38 ku 22. Výborným výkonem se blýskli Marosz i nejlepší extraligový gólman Hrubec. Rozhodla druhá třetina, kterou domácí vyhráli 3:0. Slaví také Mladá Boleslav, Lukáš odolal kanonádě Zlína (40 střel) a mohl se se spoluhráči radovat z vysoké výhry 5:1.

HC Oceláři Třinec - HC Sparta Praha. Zprava Bohumil Jank z Třince s Petr Vrána...
Bílí Tygři Liberec - HC Dynamo Pardubice. Autor druhého gólu Petr Jelínek z...

Na posledním místě extraligové tabulky zůstávají Karlovy Vary, které nedaly na ledě Olomouce ani gól. Slovenský brankář Branislav Konrád se radoval z druhé nuly v sezoně. Hradec v těšném zápase porazil Vítkovice, pod obě trefy domácích se podepsal Dietz.Naplno boduje rovněž mistr, který předvedl s Pardubicemi vskutku mimořádnou 30. minutu. Během 33 sekund padly tři góly. O vítězství libereckých Bílých Tygrů rozhodl Lakatoš.

Brno - Plzeň 8:5

Hokejisté Brna si po vítězství nad Plzní 8:5 udrželi první místo v tabulce. Kometa zvládla duel 17. kola i díky třem využitým přesilovým hrám. Západočechům, kteří předešlé tři zápasy vyhráli, k úspěchu nepomohly ani čtyři branky Dominika Kubalíka. Na straně domácích si čtyři body za dva góly a dvě asistence připsal Jan Káňa.

Liberec - Pardubice 4:2

Bílí Tygři rychle vedli, když ve třetí minutě Maxwella z vrcholu levého kruhu prostřelil Šimek. Domácí do první přestávky vedení udrželi, přišli o něj až v polovině zápasu. Nejprve vyrovnal Hubáček a ukončil Lašákovou neprůstřelnost, poté pohotově odpověděl Jelínek, nicméně poslední slovo patřilo ve 30. minutě a jeho „bombě“ od modré.

Statistiky 17. kola extraligy

HC Kometa Brno - HC Škoda Plzeň 8:5 (2:3, 1:0, 5:2)

Branky a nahrávky: 5. Kováčik (J. Káňa II, Haščák), 7. M. Erat (M. Kvapil, Nečas), 24. Štencel (J. Hruška, V. Němec), 45. J. Káňa II (Malec) , 48. L. Čermák (J. Káňa II, Vincour), 55. Zaťovič (Dočekal), 58. Dočekal (Malec), 60, J. Káňa II (Gulaši) - 6. D. Kubalík (Kratěna, Frühauf), 11. Kodýtek (T. Svoboda, Indrák), 20. D. Kubalík (Čerešňák), 48. D. Kubalík (Pulpán, Kracík), 58. D. Kubalík (Kracík, T. Svoboda). Rozhodčí: R. Čech, T. Horák - Gebauer, Lederer. Vyloučení 5:9, navíc L. Čermák (Brno) 5 min. a do konce utkání. Využití: 3:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 7700 (vyprodáno).

Mountfield Hradec Králové - HC Vítkovice Ridera 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 20. Štajnoch (Jarůšek, Dietz), 44. Dietz (Šimánek, Dragoun) - 23. Hudeček (Illéš, Výtisk). Rozhodčí: Pavlovič, Hejduk - Gerát, Fiala. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 5407.

HC Olomouc - HC Energie Karlovy Vary 3:0 (0:0, 3:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 31. J. Mikúš (Laš), 32. Holec (Eberle, Houdek), 39. Rác (Skladaný). Rozhodčí: Mrkva, R. Svoboda - Komárek, Vengřín. Vyloučení: 7:11, navíc Vyrůbalík - Dujsík oba 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 4127.

Bílí Tygři Liberec - HC Dynamo Pardubice 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 3. Šimek (Bartovič, Vitásek), 30. P. Jelínek (L. Krenželok, Šimek), 54. Lakatoš (L. Krenželok, P. Jelínek), 59. Šimek (Radivojevič) - 30. Hubáček (P. Sýkora, Čáslava), 30. F. Novák (Schaus, D. Tomášek). Rozhodčí: Pešina, M. Petružálek - Lhotský, Kokrment. Vyloučení: 8:8, navíc Mojžíš, J. Vlach (oba Liberec), Mallet všichni 10 min., Schaus (oba Pardubice) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 6432.

PSG Zlín - BK Mladá Boleslav 1:5 (1:1, 0:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 17. Kubiš (Roman Vlach, Honejsek) - 12. Urban (Hyka, Orsava), 29. M. Látal (Vampola), 33. Klepiš (Kučný, Vampola), 54. Lenc (Vampola), 58. Hyka (Trončinský). Rozhodčí: Hribik, Souček - Barvíř, Zíka. Vyloučení: 2:5, navíc Kašík - M. Látal oba 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 4152.

HC Oceláři Třinec - HC Sparta Praha 3:2 (0:1, 3:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 22. Marosz (Špirko, Hrabal), 26. Polanský (Adamský), 39. J. Petružálek (Marosz) - 14. Čajkovský (P. Vrána, Forman), 49. Pech (A. Kudrna). Rozhodčí: Úlehla, Hradil - Blümel, Hlavatý. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:1. Diváci: 4922.

Piráti Chomutov - HC Verva Litvínov 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 6. Huml (Poletín, Rutta), 50. Huml (Tomica) - 25. Lukeš (V. Hübl, Sörvik), 30. M. Hanzl (Z. Sklenička, R. Hanzl), 52. Válek (M. Hořava), 59. M. Hanzl (J. Černý). Rozhodčí: Hodek, Pražák - Bláha, Špůr. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 5250 (vyprodáno).

Nervózní zápas se vyhrotil po tvrdém zákroku Vantucha v 59. minutě, po kterém se strhla na ledové ploše Home Credit Areny hromadná bitka.

Hradec Králové - Vítkovice 2:1

Hokejisté Mountfieldu chtěli dát utkání jednoznačný ráz, a tak v první třetině hýřili aktivitou a několikrát měli blízko ke gólu. Bartošák se měl co ohánět, i kvůli třem oslabením Vítkovic. Překonal jej až 44 sekund před první sirénou „gólem do šatny“ Štajnoch, jehož vyzval k ráně z voleje pěknou nabídkou Dietz.

Olomouc - Karlovy Vary 3:0

lomouc si došla pro tři body suverénním výkonem, od úvodních minut se Venerovi svěřenci tlačili do šancí a nakonec výborného Závorku zlomili. Ve druhé třetině si vynutili aktivní hrou několik přesilovek a dvakrát z nich udeřili.

Nejprve v 31. minutě přesně pálil švihem Mikúš ve dvojnásobné početní převaze, poté trestal nedisciplinovanost hostí Holec. Třetí gól pak dal Rác v čase 38:18, když zužitkoval skvělou nabídku zpoza branky od Skladaného. Hosty trápila tradiční bolístka - málo střelby. Konrádovi stačilo na čisté konto 18 zákroků. Nejblíže k překonání olomouckého gólmana měl Harkabus, trefil tyč.

Zlín - Mladá Boleslav 1:5

Mladá Boleslav šla do vedení zásluhou Urbanovy pohotové teče ve 12. minutě, využila tak svou první početní výhodu večera. Na 1:1 srovnal Kubiš a za stejného stavu se šlo i do kabin.

O osudu zápasu rozhodla druhá třetina, které sice Středočechům v celé sezoně nejdou, nicméně tentokrát v prostředním dějství dali dvě branky a poslali Zlín do letargie. Utkání se posléze již jen dohrávalo, na 4:1 zvýšil Lenc, konečnou podobu výsledku pak stanovil svým druhým bodem Hyka.

Třinec - Sparta 3:2

Hosté se ujali vedení zásluhou přesné střely od modré v podání Čajkovského. V tu chvíli ještě nikdo netušil, že šlo o jedinou využitou početní výhodu Sparty. Třinec se postaral o obrat ve druhé dvacetiminutovce, když se postupně trefili Marosz, Polanský a Petružálek.

Především Marozsův blafák, při kterém objel Pöpperleho a zasunul do prázdné branky, stál za to. Sparta se dlouho marně snažila o vstřelení kontaktního gólu, prohospodařila několik početních výhod. Až ve 49. minutě se prosadil Pech, nejproduktivnější z Kalousových svěřenců. Více toho už hosté nestihli, nepomohla jim ani hra bez gólmana.

Chomutov - Litvínov 2:4

Domácí začali lépe, už v šesté minutě vedli, V přesilové hře se prosadil Huml, když dorazil za Janusova záda Ruttovu ránu od modré. Litvínov srovnal krok zásluhou sehraného dua Lukeš, Hübl. Prvně jmenovaný dal v čase 24:26 svůj šestý gól v této sezoně. Obrat o chvíli později dokonal šťastnou tečí Martin Hanzl.

Piráti byli dál střelecky aktivnější, vyrovnání přišlo v polovině třetí třetiny, jenže stav 2:2 neplatil dlouho. V 52. minutě strhl vedení na stranu Vervy Válek, definitivní pojistku tříbodového zisku zajistil opět Martin Hanzl, když přečíslení dva na jednoho vyřešil rychlým forhendovým blafákem.