Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Extraliga: Třinec si po Brnu vyšlápl na dalšího lídra. Po boji zdolal Plzeň

20:58
Třinec - Třinečtí hokejisté porazili po Kometě Brno podruhé v týdnu lídra extraligy, když v 15. kole udolali Plzeň 3:2 v prodloužení. Domácí v základní hrací době vyrovnali díky trefám Jiřího Polanského, který dal 200. gól v soutěži, a Martina Růžičky. V nastavení rozhodl v přesilové hře Tomáš Marcinko. V dresu hostí, kteří bodovali potřinácté v řadě, si udržel průměr gólu na zápas Dominik Kubalík. V plzeňské obraně debutoval Jakub Kindl, bývalý hráč Detroitu a Floridy.

Třinecká radost. foto: ČTK

Plzeň nebodovala naposledy právě v souboji s Třincem v 2. kole a v první třetině tahala za kratší část provazu i vinou četných oslabení. V největší šanci Ocelářů ale Martin Růžička zblízka přestřelil a ve třech přesilových hrách končily puky na chráničích gólmana Svobody.

Hosté vytěžili z minima maximum, když se Kubalík po vypršení trestu zapojil do rychlého protiútoku tři na dva a po přihrávce Schleisse se trefil z pravého kruhu k bližší tyči.

VÝSLEDKY 15. KOLA EXTRALIGY

Třinec - Plzeň 3:2 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0), Litvínov - Liberec 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1), Chomutov - Mladá Boleslav 2:3 po sam. nájezdech (2:0, 0:2, 0:0 - 0:0), Brno - Hradec Králové 1:2 (0:0, 0:1, 1:1), Pardubice - Zlín 4:3 v prodl. (2:2, 0:1, 1:0 - 1:0).

Obranu soupeře prolomili domácí až v polovině zápasu zásluhou Polanského, který dobře clonil před brankou a od něho se odrazila střela Janka do sítě. Vzápětí mohla skóre překlopit na stranu domácích aktivní čtvrtá formace vedená Michalem Kovařčíkem, ale Svoboda odolal.

A tak udeřila Plzeň. Na útočné modré čáře získal puk v souboji s Polanským Indrák, posunul ho na Stacha, který si položil brankáře Hrubce, a byť se dostal do velkého úhlu, rozjásal hosty podruhé.

Třinečtí v úvodu třetí třetiny dohrávali přesilovou hru, ale po jejím skončení rychle po dvou vyloučeních hráli 101 sekund v oslabení tři proti pěti. Hosté se přes obětavou hru domácích k ničemu vážnému nedostali, ale už v rovnovážném počtu neuspěl Indrák tváří v tvář Hrubcovi. Z protiútoku se vzápětí prosadil Martin Růžička, který sólový únik zakončil bekhendovým blafákem.

V dalším průběhu utkání obě mužstva usilovala o to, aby strhla zápas na svou stranu. Největší příležitost zahodil Stach, který se ocitl v 59. minutě sám před Hrubcem, ale nepřehodil beton domácího gólmana. Ten vynikl i v prodloužení, když lapačkou vychytal únik Mertla s Gulašem. A tak hosty stihl trest, když v přesilové hře rozhodl Marcinko.