Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Extraliga: Třinec se vrátil do čela, Litvínov vyhrál doma poosmé za sebou

19:54
PRAHA - Extraliga má staronového lídra. Hokejisté Třince se po vítězství 3:0 v Karlových Varech dostali do čela tabulky. Výhru nad Energii zařídil její bývalý hráč Rostislav Marosz. Svěřenci trenéra Jan Tlačila už čtvrtý zápas v řade nevstřelili branku a dál zůstávají poslední.

HC Energie Karlovy Vary - HC Oceláři Třinec. Hosté se radují z prvního gólu. foto: ČTK

Předposlední Pardubice chtějí ve východočeském derby vrátit Hradci Králové vysokou porážku 2:8 z prvního vzájemného duelu sezony. Dvanáctá Plzeň přivítala v souboji tabulkových sousedů Zlín. Zatím dobře hrající Litvínov čeká zápas se silnou Mladou Boleslaví.

Karlovy Vary - Třinec 0:3

Čekání Karlových Varů na branku se protáhlo na čtyři utkání. Liberec, Hradec Králové, Olomouc a teď i Třinec nedostal od hokejistů Energie gól. Skóre 0:0 vydrželo až do třetího dějství, kdy se po individuální akci prosadil bývalý útočník Energie Rostislav Marosz. Stejný hráč o pár minut později přihrál i na branku Martinu Růžičkovi. Skóre na 3:0 uzavřel Martin Adamský střelou do prázdné branky při power-play domácích.

Litvínov - Mladá Boleslav 3:2

Litvínovští se dostali do vedení v 16. minutě. Kdy kombinaci třetího útoku Vervy zakončil pohotově kapitán Trávníček. Boleslavští otočili skóre z kraje druhé dějství. Nejprve po individuální akci se prosadil Jakub Orsava a o tři minuty později se prosadil Lukáš Žejdl.

HC Energie Karlovy Vary - HC Oceláři Třinec.
Utkání 18. kola hokejové extraligy HC Škoda Plzeň - PSG Zlín (Miroslav...

V 39. minutě vyrovnal norský obránce Daniel Sörvik. Šestadvacetiletý bek byl i u rozhodující branky utkání. V přesilovce v 56. minutě našel volného Martina Hanzla a ten přesnou střelou rozhodl.

Plzeň - Zlín 1:3

V souboji jedenáctého týmu s dvanáctým začali lépe Zlínští. Těsně před první přestávkou otevřel skóre utkání hostující útočník Roman Vlach. Hosté pokračovali ve střílení branek i v druhé třetině. Holík s Bukartsem zvyšovali už na 3:0.

V závěru druhé třetiny snížil plzeňský střelec Dominik Kubalík, ale na dobře bruslící Zlín to bylo málo a hosté vedení v klidu uhájili. V závěru duelu se strhla potyčka po tvrdém zákroku na domácího kapitána Ondřeje Kratěnu. ̈

Pardubice - Hradec Králové 3:4

Ve vyhroceném východočeském derby se do vedení po 70 vteřinách dostaly Pardubice. Domácí kapitán Tomáš Rolinek poslal puk do brankoviště, kde jej za záda hradeckého brankáře tečoval Lukáše Nahodil. Hosté odpověděli ihned. Rudolf Červeným tvrdou střelou zaskočil brankáře Maxwella.

Hosté se dostali v polovině utkání už do dvou brankového vedení. Pardubice ale zápas nepoložily. Po brankách Nahodila a Časlavy vyrovnaly. Rozhodující slovo ale měl znovu favorit. Slovinský obránce Blaž Gregorc propálil amerického brankáře a rozhodl o vítězství Mountfieldu.

18. kolo hokejové extraligy

HC Energie Karlovy Vary - HC Oceláři Třinec 0:3 (0:0, 0:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 45. Marosz (Kreps, Hrabal), 49. M. Růžička (Marosz, Roth), 57. Polanský. Rozhodčí: Pavlovič, Pražák - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Diváci: 2158.

Karlovy Vary: Dvořák - Mikulík, Tuominen, T. Rachůnek - V. Tomeček, Gríger, Mullane - Kindl, Skuhravý, Vachovec - Flek, Matuš, Harkabus. Trenéři: Tlačil a Antonik.

Třinec: Hrubec - Roth, Linhart, Hrabal, M. Doudera, Nosek, Galvas, Jank - M. Růžička, Marosz, J. Petružálek - Dravecký, Kreps, Rákos - Irgl, Polanský, Adamský - Jašek, Špirko, J. Sýkora. Trenéři: Kýhos, Mucha a B. Kopřiva.

HC Verva Litvínov - BK Mladá Boleslav 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 16. Gerhát (M. Hořava), 39. Sörvik (M. Hanzl), 56. M. Hanzl (Sörvik, T. Pavelka) - 22. Orsava, 26. Žejdl (L. Pabiška, Trončinský). Rozhodčí: Pešina, Úlehla - Lhotský, Jiří Svoboda. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 4125.

Litvínov: J. Hübl - Gula, Kubát, T. Pavelka, Sörvik, Pavlík, Z. Sklenička - Stříbrný, V. Hübl, Lukeš - M. Hanzl, R. Hanzl, J. Černý - M. Hořava, Gerhát, Trávníček - Jurčík, Válek, J. Doležal. Trenéři: Rulík, D. Stránský a Šlégr.

Mladá Boleslav: Lukáš - Kučný, Trončinský, T. Voráček, Stříteský, Kurka, Hanzlík - Klepiš, Vampola, M. Látal - Lenc, Urban, Hyka - Jonák, Žejdl, Orsava - L. Pabiška, Jiránek. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.

HC Škoda Plzeň - PSG Zlín 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 38. D. Kubalík - 19. Roman Vlach (Honejsek), 25. P. Holík (Bukarts), 27. Bukarts. Rozhodčí: Hradil, Hejduk - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 4108.

Plzeň: Machovský - Čerešňák, Kvasnička, Kadlec, D. Sklenička, Frühauf, Pulpán - Kratěna, Kracík, D. Kubalík - Indrák, Kodýtek, Lev - Johnson, Preisinger, T. Svoboda - Vondráček, Koreis, Hrnka, od 28. navíc Vracovský. Trenéři: Martin Straka, Vlasák, Čihák a Jiří Hanzlík.

Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Bořuta, Blaťák, Matějíček, Žižka - Bukarts, P. Holík, Říčka - Honejsek, Roman Vlach, Kubiš - J. Ondráček, Podešva, Veselý - Gago. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a R. Hrazdira.

HC Dynamo Pardubice - Mountfield Hradec Králové 3:4 (1:2, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 2. Nahodil (Rolinek, Čáslava), 32. Nahodil (Rolinek, Redenbach), 42. Čáslava (Klimenta) - 2. Červený (Pláněk, Vydarený), 14. Jarůšek (Šimánek, Dragoun), 29. Köhler (T. Knotek, Pláněk), 54. Gregorc (Bednář). Rozhodčí: Hodek, Šír - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Diváci: 10.194 (vyprodáno).

Pardubice: Maxwell - Ščotka, Schaus, Nedbal, Čáslava, Bokroš, Leduc - P. Sýkora, Redenbach, Hubáček - Klimenta, Nahodil, Rolinek - Bárta, Tomášek, H. Zohorna - Panna, T. Kaut, Poulíček. Trenéři: P. Rohlík, V. Martinec a Mikeska.

Hradec Králové: Rybár - Štajnoch, Newton, Dietz, Gregorc, Vydarený, Pláněk, Čáp - Jarůšek, Dragoun, Šimánek - Bednář, Kukumberg, Dej - Köhler, T. Knotek, Červený - R. Pavlík, Nedvídek, Bulík. Trenéři: V. Sýkora, Hynek a T. Martinec.