Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

Extraliga: Sparta doma padla s Hradcem, přestože ještě šest minut před koncem vedla

21:10
Praha - Hokejisté Hradce Králové zvítězili v předehrávce 27. kola extraligy na ledě Sparty 2:1 v prodloužení a posunuli se na druhé místo tabulky. Pražané jsou nadále čtvrtí. Utkání soupeřů, kteří se potkali i před jedenácti dny, rozhodl v 63. minutě Radovan Pavlík.

HC Sparta Praha - Mountfield Hradec Králové, 25. září 2018 v Praze. Zleva Patrik Miškář a Radovan Pavlík z Hradce se radují z vítězného gólu v prodloužení v síti Matěje Machovského. foto: ČTK

Trenér Sparty Krupp udělal oproti nedělnímu zápasu hned čtyři změny v sestavě a nechal odpočívat kompletní formaci Forman, Pech, Kumstát. Jeho protějšek Martinec tak radikální nebyl a změny udělal jen dvě, do branky pak nasadil Maxwella.

HC Sparta Praha - Mountfield Hradec Králové 1:2 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)

(předehrávka 27. kola hokejové extraligy)

Branky a nahrávky: 10. Smejkal (T. Pavelka, Košťálek) - 54. Vincour (Cingel), 63. R. Pavlík (Zámorský). Rozhodčí: Hejduk, Hodek - Rampír, Kis. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 5373.

Sparta: Machovský - Gregorc, Piskáček, Košťálek, T. Pavelka, Blain, Kalina, T. Dvořák - Černoch, Sill, Smejkal - Jarůšek, P. Vrána, Říčka - Kudrna, Klimek, Buchtele - Beran, Pšenička, Rousek. Trenéři: Krupp a J. Nedvěd.

Hradec Králové: Maxwell - Zámorský, Piché, Cibulskis, Graňák, F. Pavlík, Rosandič, Nedomlel - Smoleňák, Koukal, M. Chalupa - Vincour, Cingel, R. Pavlík - Vopelka, Bičevskis, Miškář - Paulovič, Kukumberg, Bezúch. Trenéři: T. Martinec, Krátoška a P. Svoboda.

Hosté se mohli dostat do vedení v úvodní přesilové hře, vyloučení Buchteleho ale potrestat nedokázali. Ani sparťané první početní výhodu nevyužili, dvě sekundy po návratu Zámorského na led se však prosadil pohotově dorážející Smejkal a připsal si premiérovou trefu v sezoně.

V 17. minutě mohl zvýšit Kudrna, Maxwella však nepřekonal. Od druhé třetiny byli aktivnější hráči Mountfieldu, na pozorného Machovského ale nedokázali najít recept ani ve dvou přesilových hrách. Domácí hrozili po rychlých přečísleních, Košťálek ani Vrána ale akci dva na jednoho gólově nezakončili.

Na konci druhé dvacetiminutovky byl nejprve vyloučen obránce Pavlík, následně hráli Hradečtí v pěti a Sparta měla 92 sekund výhodu pět na tři. Druhý gól však Pražané nepřidali. Vyprodukovali jen dvě střely, které Maxwell bez problémů zlikvidoval.

V 46. minutě byli v rychlém sledu vyloučeni Dvořák a Piskáček a dvojnásobnou přesilovku si mohli vyzkoušet i hosté. Recept na skvělého Machovského ale nenašli, navíc jejich výhodu předčasně snížil faulující Smoleňák. V 54. minutě ale již Hradec vyrovnal, bezprostředně po buly se prosadil Vincour. O čtvrté výhře Východočechů v řadě pak rozhodl v 63. minutě Radovan Pavlík.