Extraliga se vrátila do Hradce, domácí slavili výhrou nad Třincem

20:02aktualizováno  20:39
PRAHA - Hokejisté Hradce Králové zdolali ve 2. kole extraligy při domácí premiéře Třinec 3:2 a připsali si první body v sezoně. Fanoušci přivítali po převedení licence z Českých Budějovic v Hradci Králové nejvyšší soutěž po téměř 20 letech a mohli slavit. Východočeši totiž v závěrečné třetině otočili nepříznivý stav 1:2 díky trefám Michala Tvrdíka v přesilovce a Jakuba Langhammera.

Hradecká střídačka slaví. foto: ČTK

Úvodní dvacetiminutovka branku nepřinesla. Ve 23. minutě se dočkali vedení Oceláři, když z otočky překonal Kantora Bonk.

Snaha Východočechů o odpověď nevyšla, naopak ve 28. minutě při Dejově vyloučení zvýšil náskok Třince Adamský, který po Rothově střele dorážel do odkryté branky. Domácí snížili v polovině utkání také v početní výhodě, když při přesilovce ukončil Zíb pobyt na trestné lavici předčasně tvrdou ránou Vydarený, kterou tečoval Šimínek.

Na přelomu druhé a třetí třetiny Východočeši přečkali oslabení, ve 48. minutě ale bylo vyrovnáno, kdy se při Rákosově trestu prosadil Tvrdík. Za 82 vteřin strhnul vedení na stranu domácích Langhammer. Další možnost měl Knotek, na druhé straně trefil v 55. minutě po úniku tyč Varaďa.

Mountfield HK - HC Oceláři Třinec 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 30. Vydarený, 48. Tvrdík (Langhammer, L. Květoň), 50. Langhammer (Tvrdík) - 23. Bonk (Martin Růžička), 28. Adamský (Roth, Peterek). Rozhodčí: Horák, Hribik - Charvát, Frodl. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. Diváci: 5173.

Hradec Králové: Kantor - Vydarený, Frühauf, Mikuš, Ptáček, Harant, Pláněk, Plášil - Dej, Mertl, Podlešák - L. Květoň, Knotek, Šimánek - Tvrdík, Langhammer, Suja - Švihálek, Červený, Rousek.

Třinec: Hrubec - Linhart, Hrabal, Galvas, Roth, Zíb, Roupec, Foltýn, Lojek - Martin Růžička, Bonk, Varaďa - Gorškov, Polanský, Adamský - Matuš, Peterek, Rákos - Ostřížek, Marek Růžička, Rufer.

Straka režíroval výhru v Liberci

Plzeň vyhrála na ledě Liberce 3:1 a bez ztráty bodu vedou tabulku o skóre před pražskou Slavií. Liberec naopak po výhře v Třinci neuspěl a další body nepřidal. Hlavní postavou utkání byl plzeňský kapitán Martin Straka, který se na vítězství svého celku podílel dvěma asistencemi. Úvodní branku vítězů vstřelil Radek Duda, který v loňské sezoně pomáhal pro Liberec zachránit extraligu v baráži.

Bílí Tygři Liberec - HC Škoda Plzeň 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 36. Pospíšil (Čakajík) - 27. Duda (Martin Straka, Jiří Hanzlík), 39. Kratěna (Pletka, Lev), 45. Vlasák (Martin Straka). Rozhodčí: Kalivoda, Wagner - Podrazil, Zavřel. Vyloučení: 6:8, navíc Duda (Plzeň) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 4875.

Liberec: Schwarz - Hunkes, Derner, Kolmann, Výtisk, Voráček, Čakajík, Čutta - Pospíšil, Nedvěd, Vampola - Jass, Zacha, Víšek - Bartek, Filippi, Bulíř - J. Vlach, Urban, Špaček.

Plzeň: Mensator - Slovák, Jiří Hanzlík, Dan Růžička, J. Jeřábek, Mozík, Frolo - Duda, Martin Straka, Vlasák - Kratěna, Lev, Pletka - Novotný, T. Sýkora, Petruška - Dvořák, Vlček, Schleiss

Další nedělní výsledky 2. kola extraligy

Piráti Chomutov - HC Sparta Praha 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 26. Kaše (Šulák), 33. Malec (D. Hruška, Kämpf), 58. Divíšek - 26. Kumstát (Pech, Philipp). Rozhodčí: Fraňo, Turčan - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 4:5, navíc Sikora (Chomutov) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 4651.
Chomutov: Hanuljak - Malec, Lakos, Pulpán, Mrázek, Kučný, Bartejs, Šulák - Balej, Bartečko, Jaroslav Svoboda - D. Hruška, Divíšek, Kubinčák - Hřebejk, Sikora, Šagát - Kaše, Kämpf, Račuk.
Sparta: Pöpperle - Pilař, Philipp, Švrček, Gřegořek, Sičák, Kubát - Kumstát, Pech, Rolinek - Pacovský, J. Hlinka, P. Ton - T. Rachůnek, Přibyl, Buchtele - Klimek, Simon, I. Rachůnek.

HC Kometa Brno - HC Slavia Praha 0:1 (0:1, 0:0, 0:0) Branka a nahrávka: 2. Bednář (Kadlec). Rozhodčí: Hradil, Jeřábek - Jindra, Skopal. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:1. Diváci: 6956.
Brno: Trvaj - Jan Hanzlík, Kováčik, Kempný, D. Nosek, Žižka, Kuboš, Dujsík - Pivko, L. Čermák, H. Zohorna - Jakub Svoboda, J. Hruška, T. Svoboda - Burian, Koreis, Dočekal - J. Káňa, Raška, Jenyš.
Slavia: Furch - Kadlec, Štich, Kolařík, Holub, Valach, Wharton, Knot - Bednář, Jelínek, Tomica - Skokan, V. Růžička ml., Sklenář - Micka, Klhůfek, Krenželok - Stránský, Žejdl, Poletín.

PSG Zlín - Rytíři Kladno 3:4SN (0:1, 2:1, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 25. Balaštík (Leška, Marušák), 38. F. Čech (Melenovský), 58. Marušák (Čajánek, Honejsek) - 20. Tenkrát (T. Kaberle), 36. Dragoun (S. Treille), 51. S. Treille (Dragoun), rozhodující sam. nájezdech Havlíček. Rozhodčí: Polák, Homola - Lučan, Bryška. Vyloučení: 4:5, navíc Zámorský 10 min a do konce utkání - Dragoun 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 4227.
Zlín: Štůrala - Marušák, Valenta, Zámorský, Řezníček, Matějíček, Tesařík - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, O. Veselý - Okál, Holík, F. Čech - Ondráček, Melenovský, Kubiš.
Kladno: Chábera - David Růžička, P. Hořava, Černošek, T. Kaberle, Majeský, Doudera, Jankovič - Eberle, Kuchler, Havlíček - M. Hořava, Patera, Tenkrát - S. Treille, Dragoun, Bajaruns - Strnad, Lukáč, Machač.