Extraliga: Po třech selháních vyhrála Sparta potřetí v řadě. V čele dál Kometa

20:40
Hokejisté Sparty dokázali naplno bodovat i ve třetím domácím utkání v řadě, když v utkání 13. kola extraligy porazili Chomutov 3:2. Pražané tak navázali na předchozí úspěchy proti Litvínovu a Mladé Boleslavi a podařila se jim náprava předchozí série tří utkání bez bodového zisku. Piráti nepotvrdili pozici nejlepšího týmu soutěže venku, přestože v utkání dvakrát vedli. V čase 52:21 rozhodl Jiří Smejkal.

Utkání 13. kola hokejové extraligy: HC Sparta Praha - Piráti Chomutov. Hráči Sparty se radují z gólu. foto: ČTK

Střelecký účet otevřel v páté minutě bývalý sparťan a současný kapitán Chomutova Vondrka. Hostující bek Mrázek mu na útočnou modrou čáru poslal přesný pas, Vondrka si najel hlouběji do pásma a tvrdou střelu ke vzdálenější tyči překonal brankáře Honzíka.

Sparta srovnala už za 34 vteřin: Vrána si najel mezi dva chomutovské hráče, položil si brankáře Laca a kolem jeho betonu přihrál před odkrytou branku, kde se puku nejrychleji ze všech hráčů zmocnil Uher.

Hokejová extraliga - 13. kolo

Sparta Praha - Chomutov 3:2 (1:1, 1:1, 1:0), Liberec - Vítkovice 2:1 (1:0, 0:0, 1:1), Olomouc - Jihlava 3:0 (0:0, 2:0, 1:0), Zlín - Plzeň 4:5 po sam. nájezdech (1:1, 1:3, 2:0 - 0:0), Hradec Králové - Pardubice 6:0 (1:0, 3:0, 2:0), Litvínov - Brno 4:3 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 2:3 - 0:0), Mladá Boleslav - Třinec 2:3 (0:1, 0:2, 2:0).

Piráti mohli strhnout vedení zpět na svou stranu ve 14. minutě, kdy obránce Rašner orazítkoval tyč. Ani z následného závaru před Honzíkem Chomutov nic nevytěžil, skóre tak po první části zůstalo vyrovnané 1:1.

Spartě ovšem znovu nevyšel začátek třetiny. Huml poslal z vlastního obranného pásma přihrávku vzduchem Vondrkovi, jenž se dostal do samostatného úniku a zakončil ho gólovou ranou k tyči. Pražané se na soupeře znovu dotáhli v 32. minutě, kdy Kudrna zatáhl puk podél hrazení do útočného pásma a přihrál Reichenbergovi, jenž překonal Laca.

Za necelou minutu mohlo být pro domácí opět zle, jelikož Chlouba se řítil sám na Honzíka, položil si ho na led, ale puk už nedokázal zvednout. Vítězný gól Sparty vstřelil v 53. minutě Smejkal, který od mantinelu obdržel Vránovu přihrávku a z vrcholu pravého kruhu pro vhazování prostřelil mezi betony slovenského gólmana.

Chomutov už nedokázal odpovědět. I proto, že v samém závěru se skvělým zákrokem lapačkou vyznamenal Honzík. Piráti tak až v sedmém venkovním duelu sezony přenechali domácímu týmu všechny tři body.