Extraliga: Plzni nepomohla ani pátá výhra za sebou, do čela tabulky jde Kometa

21:01
PRAHA - Hokejisté Plzně zdolali v 9. kole extraligy Jihlavu 2:1 v prodloužení, vyhráli už popáté za sebou, přesto ztratili vedení v tabulce. Na druhou pozici je odsunula mistrovská Kometa Brno. Po bezbrankové první třetině dostal hostující Duklu do vedení ve 21. minutě Tomáš Čachotský, ale Dominik Kubalík stačil za 27 vteřin srovnat. Udržení domácí neporazitelnosti zajistil Indiánům v prodloužení premiérovou trefou v sezoně obránce Michal Moravčík.

Brankář Plzně Miroslav Svoboda. foto: MAFRA-Petr EretMAFRA

Dukla tak i po pátém utkání na venkovním stadionu čeká na výhru.

Hosté vstoupili do utkání aktivně a otupili tím očekávaný plzeňský nápor. Hráči Dukly přečkali i oslabení a paradoxně Indiány dostali do hry během vlastní přesilovky. Po akci Petra Straky ve 14. minutě ovšem nejproduktivnější hráče extraligy Gulaš zblízka vypálil nad branku.

Za chvíli střelu Jonese od modré čáry tečoval Indrák jen těsně vedle již ležícího Škarka. Jihlavský gólman poté dokázal zastavit i pokus na brankovišti nekrytého kanonýra Dominika Kubalíka. Tlak domácích vrcholil před koncem první části při přesilovce, kdy hosty od pohromy po dvou ranách bez přípravy Dominika Kubalíka a průniku Indráka uchránil jen skvělý Škarek.

Krátce po přestávce ale Rys šikovnou zadovkou uvolnil Čachotského a ten po dlouhé forhendové kličce otevřel skóre. O 27 vteřin později ale Škarek Indrákovu střelu z mezikruží pouze ztlumil a pohotový Dominik Kubalík dorážkou vyrovnal na 1:1. Hosté přes rychlou gólovou odpověď Indiánů překvapivě ožili a útoky se střídaly na obou stranách.

Hynek Zohorna z Brna se raduje z gólu do sítě Vítkovic.
Bílí Tygři se před zápasem oficiálně rozloučili s brankářskou oporou posledních...

Po pěstním souboji domácího Straky s Váňou Západočeši opět převzali iniciativu, ale přes obětavou jihlavskou defenzivu se neprosadili ani během početní výhody. Naopak na začátku závěrečné třetiny domácí ve snaze skórovat otevřeli hru a hosté hrozili z brejků. Po pravé straně se protáhl aktivní Tomáš Kubalík, ale tvrdou střelou Svobodu nepřekonal. Plzeňský gólman za chvíli stačil zasáhnout i proti pokusu na levém kruhu osamoceném Žálčíkovi.

Domácí, hrající již jen na tři útoky, se sice drželi víc v útočném pásmu, ale hosté si z protiútoků vypracovali větší šance. V 55. minutě Svoboda jen s obtížemi vyrazil střelu Jiránka a Tomáš Kubalík nestačil dorazit kotouč do odkryté branky. Vzápětí Dukla nevyužila přesilovku a o bonusovém bodu pro Plzeň rozhodlo nastavení. V čase 63:17 přihrál Stach mezi kruhy Moravčíkovi a ten se trefil přesně do pravého horního rohu.

9. kolo hokejové extraligy:

Bílí Tygři Liberec - HC Dynamo Pardubice 4:1 (0:0, 4:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 23. Jánošík (Ševc, P. Jelínek), 31. P. Jelínek (Kolmann, Plutnar), 37. Jašek (Bakoš, Bulíř), 38. P. Jelínek (Bulíř) - 40. S. Treille (Hunkes, P. Sýkora). Rozhodčí: Úlehla, Hodek - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:1. Diváci: 5679.

HC Verva Litvínov - Piráti Chomutov 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 19. J. Černý (M. Hanzl), 29. F. Lukeš (Nejezchleb, Jánský) - 8. Grman (Valach, Vondrka), 18. Poletín (Slovák, J. Mrázek), 28. Poletín (Lauko). Rozhodčí: Pešina, Sýkora - Ondráček, Špůr. Vyloučení: 8:10. Využití: 0:2. Diváci: 5825.

HC Škoda Plzeň - HC Dukla Jihlava 2:1 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 22. D. Kubalík (Indrák, Stach), 64. Moravčík (D. Kubalík, Stach) - 21. Čachotský (Rys, F. Seman). Rozhodčí: Šír, Lacina - Brejcha, Zavřel. Vyloučení: 5:7. Bez využití. Diváci: 6721.

Mountfield Hradec Králové - BK Mladá Boleslav 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 53. Gregorc (Koukal), 57. Červený (Cibulskis) - 34. P. Musil (Stříteský, Žejdl). Rozhodčí: Bejček, Kika - Pešek, Zíka. Vyloučení: 2:7, navíc P. Holík (Mladá Boleslav) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 4479.

Aukro Berani Zlín - HC Oceláři Třinec 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 13. Roberts Bukarts (Ferenc, D. Šťastný), 42. Popelka (Okál, Ferenc), 51. D. Šťastný, 55. Illo. Rozhodčí: Mrkva, Souček - Frodl, Rampír. Vyloučení: 6:5. Bez Využití: Diváci: 3907.

HC Kometa Brno - HC Vítkovice Ridera 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 15. Zaťovič (M. Erat, Krejčík), 22. Vincour (Dočekal), 33. Zaťovič (T. Svoboda, Krejčík), 42. Mallet (Nahodil), 51. J. Hruška (Zaťovič, Barinka) - 26. P. Zdráhal (Lev). Rozhodčí: Hradil, Hribik - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 7058.

HC Olomouc - HC Sparta Praha 2:3 v prodl. (1:0, 1:0, 0:2 - 0:1)

Branky a nahrávky: 9. J. Knotek (Laš), 28. Laš (J. Knotek, Sundher) - 48. T. Pavelka (J. Hlinka, Pech), 49. J. Mikuš (Kumstát, Pech), 64. Uher (Černoch, T. Pavelka). Rozhodčí: Hejduk, Kubičík - Lederer, V. Hanzlík. Vyloučení: 4:4, navíc Uher, P. Vrána (oba Sparta) 10 min. Využití: 0:1. Diváků: 4915.