Extraliga: Pardubice doma zabraly, Kometu porazily po nájezdech

18:08
Pardubice - Hokejisté Pardubic zdolali v dohrávce 5. kola extraligy mistrovskou Kometu Brno 3:2 po samostatných nájezdech a dočkali se na třetí pokus v sezoně prvních bodů na domácím ledě. Před nejvyšší návštěvou ročníku 8788 diváků rozhodl vítěznou trefou v rozstřelu Denis Kusý. Dynamo tak zdolalo Brňany na vlastním ledě poprvé od 4. prosince 2015 po pěti porážkách za sebou.

Utkání 5. kola hokejové extraligy: HC Dynamo Pardubice - HC Kometa Brno, 29. září 2018 v Pardubicích. Brankář Pardubic Ondřej Kacetl se raduje z vítězství 3:2 po nájezdech. foto: ČTK

Do sestavy mistrovského Brna se zařadil poprvé útočník Václav Karabáček, který po dvouletém působení na farmách Buffala v AHL a ECHL předčasně ukončil se Sabres smlouvu a v pondělí se upsal Kometě. Její majitel a kouč Libor Zábranský po slabé produktivitě z posledních dvou duelů zamíchal složením tří útoků a do branky se postavil místo Langhamera poprvé v sezoně expardubický Vejmelka.

Kouč Dynama Miloš Holaň po nepodařených posledních zápasech změnil všechny čtyři útočné formace. První šance měli hosté, ve třetí minutě musel Kacetl likvidoval pokusy Dočekala a Zaťoviče. Na druhé straně měl větší možnost Sýkora, ale z úhlu z pravé strany za ležícího Velmelku puk do branky nedostal.

V 15. minutě měli domácí velkou příležitost otevřít skóre. Treilleho fauloval v šanci Zaťovič, ale Marosz nařízené trestné střílení neproměnil. Trefil levou tyč Vejmelkovy branky. Na druhé straně nedotáhl průnik Zohorna a s Köhlerovým bekhendovým pokusem si poradil Kacetl.

Utkání 5. kola hokejové extraligy: HC Dynamo Pardubice - HC Kometa Brno, 29....

Kometa naopak hned první soupeřův faul potrestala. Při Wishartově vyloučení ještě Kacetl stačil vyrazit Bartejsovu ránu z pravého kruhu, ale z dorážky se prosadil Köhler. Dynamo svou první přesilovku v polovině utkání nevyužilo. Sýkora z levé strany po Hrabalově přihrávce trefil boční konstrukci branky. Při Zohornově trestu tečoval Bubela puk do Vejmelkovy masky.

Pardubice vytěžily v úvodu třetí třetiny vyrovnání z Pláškova vyloučení z konce druhého dějství. Wishartovu střelu usměrnil mezi betony brněnského gólmana Bubela a slovenský útočník se dočkal v pátém utkání v české extralize premiérové trefy. Prosadil se dvě vteřiny po návratu Pláška na led, takže se osmnáctiletý forvard Komety ještě nestihl zapojit do bránění.

V 47. minutě se prodral po pravé straně u mantinelu Perret, bekhendem našel volného Sýkoru a pardubický kanonýr otočil stav. Při následném Malcově vyloučení kryl Vejmelka Bubelovu střelu a půl minuty po skončení přesilovky hosté vyrovnali. Od modré čáry zamířil přesně k pravé tyči bek Barinka.

Další možnost Komety měl Dočekal a na druhé straně byl blízko gólu bek Miromanov. Prodloužení neodvrátila ani přesilovka Dynama při Malletově trestu. V dobré pozici přestřelil Sýkora.

V nastavení nejdříve v šanci minul bekhendem Štencel na druhé straně zastavil Treilleho už s vypršením času za cenu faulu Nahodil. V rozstřelu se trefil v první sérii za hosty Kašpar, ale následně už se prosadili jen domácí Marosz a Kusý, který si připsal v třetím extraligovém startu v kariéře premiérový gól.