Extraliga otevřela své brány. Nováček nebodoval

22:03
CHOMUTOV - Nováček hokejové extraligy Chomutov vstoupil v dnešní předehrávce prvního kola do soutěže porážkou s úřadujícím vicemistrem Kometou Brno 2:4. Zápas rozhodl v 52. minutě svou druhou brankou v utkání Jakub Svoboda, výsledek ještě pojistil Roman Erat.

Vlevo Leoš Čermák z Brna při potyčce s Vojtěchem Polákem (druhý zleva) z Chomutova foto: ČTK

Po slavnostním úvodu, při němž ne zcela zaplněná aréna přivítala v Chomutově nejvyšší soutěž po 38 letech, se domácí dostali rychle do přesilovky po Kováčikově vyloučení, ale Kometa odolala. První velkou šanci měl na druhé straně mladík Wasserbauer a následně při Palinově trestu netrefil odkrytou braku po přihrávce Jakuba Svobody jeho jmenovec Tomáš.

Chomutov - Brno 2:4

Branky a nahrávky: 18. Lušňák (Zálešák, D. Hruška), 40. Hromas (Lušňák, Rýgl) - 25. Koreis (M. Hořava, H. Zohorna), 39. Jakub Svoboda (J. Hruška, T. Svoboda), 52. Jakub Svoboda (J. Hruška, T. Svoboda), 55. Erat (Žižka, Kováčik). Rozhodčí: Hribik, Fraňo - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Diváci: 4640.

Při velkém tlaku hostů mohl otevřít skóre i Jakub Svoboda. Domácí se následně ubránili při trestech Důrase a Davida Hrušky a po nedovolených zákrocích Švrčka, Bičánka a Dlouhého se jim naskytla dlouhá přesilovka pěti proti třem, kterou využili. V čase 17:47 vstřelil první branku nového ročníku slovenský útočník Lušňák, který dorazil puk do sítě po nahození svého krajana a švagra Zálešáka.

Kometa, oslabená v úvodu sezony o útočníky Divíška, Holce, Petrovického a Němce, se snažila vyrovnat. V úvodu druhé části nevyzrál na Řehoře Tomáš Svoboda, v 25. minutě už se ale Brno prosadilo. Tísněný Koreis objel branku, vystřelil a dostal se i k dorážce, kterou zakončil úspěšně bekhendem.

V 35. minutě ujížděl Hromas, ale brněnská defenzíva jej stihla odzbrojit. Závěr druhého dějství nabídl dvě slepené branky. Nejdříve po kombinaci Komety otočil stav po přihrávce Jana Hrušky Jakub Svoboda a už za 18 vteřin po Lušňákově nahození z pravé strany od mantinelu tečoval puk před brankou Hromas a opět vyrovnal.

Ve třetí třetině nejdříve zahrozil Jakub Svoboda, pak se hosté ubránili při Krejčiříkově trestu. V 46. minutě měl další možnost Tomáš Svoboda, z brejku po Ondřejově akci dostal puk za Trvajova záda Jíra, ale sudí si u videorozhodčího potvrdili, že to bylo vysokou holí.

Rozhodnutí přinesla 52. minuta, kdy dostal prostor v mezikruží Jakub Svoboda a trefil se přesně do pravého horního rohu. Za tři minuty pojistil výhru Brna v přesilovce po Žižkově přihrávce Erat.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...