Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Extraliga je zpátky. Sparta na úvod deklasovala Pardubice 7:1, válela i Plzeň

Hráči Sparty se radují ze sedmého gólu. foto: ČTK

Praha - Extraligový hokej se vrátil čtyřmi zápasy. V dohrávaném šlágru 5. kola Sparta rozdrtila Pardubice 7:1. Dohrávku čtvrtého kola v Litvínově ovládla Plzeň 4:1. Karlovy Vary v přestřelce v Českých Budějovicích zvítězily 5:4. Jediný večerní zápas hostil Třinec, který porazil Kometu Brno 4:3 po prodloužení.
  15:53

Zatímco domácí tým se v neúplné tabulce posunul na druhé místo, Pardubice jsou předposlední. Východočeši, kteří před dnešním dnem hráli naposledy 27. září, odehráli páté utkání v sezoně a Sparta už osmé.

Pražané před pauzou třikrát vyhráli, úvod zápasu však patřil hostům, kteří dobře forčekovali a byli i střelecky aktivnější. Solidní šance Kusého a Blümela ale stihli zblokovat obránci Sparty.

Domácí se v útočném pásmu více prosazovali až ve druhé polovině první třetiny, Pech s Kudnou však svou akci nestihli ideálně zakončit, bek Dvořák v 15. minutě trefil jen brankovou konstrukci.

Hráči Sparty po vítězství zdraví tribunu, na které obvykle sedí jejich fanoušci.
Z gólu se radují hráči Sparty (zleva) Lukáš Pech, autor branky Andrej Kudrna a...

V závěru úvodní části se do slibné příležitosti dostal hostující Kousal, ale skóre se poprvé měnilo až ve 23. minutě při Zdráhalově vyloučení. Po Pechově přihrávce posunul Spartu do vedení Kudrna.

Hokejová extraliga:

Dohrávky 4. kola:

HC Verva Litvínov - HC Škoda Plzeň 1:4 (0:1, 0:2, 1:1),

Madeta Motor České Budějovice - HC Energie Karlovy Vary 4:5 (1:2, 2:0, 1:3).

Dohrávka 5. kola:

HC Sparta Praha - HC Dynamo Pardubice 7:1 (0:0, 4:1, 3:0).

Předehrávka 14. kola:

19:00 HC Oceláři Třinec - HC Kometa Brno 4:3 (0:0, 3:2, 0:1)

I Pardubice se poté prosadily v početní výhodě. Piskáčkův faul potrestal Paulovič. Brankář Pražanů Machovský tak ve třetím domácím zápase sezony poprvé inkasoval, proti Zlínu i Liberci udržel čisté konto.

Následně ale Sparta ovládla hru. Šanci Rouska ještě Klouček zlikvidoval, ale ve 29. minutě jej po další Pechově ideální přihrávce překonal Buchtele. Následně domácí přežili oslabení a krátce po srovnání počtu hráčů na ledě se bekhendovou střelou prosadil Vitouch.

Následně trefil Horák tyč, ale Spartu to dlouho mrzet nemuselo. Druhé vyloučení Zdráhala opět potrestal Kudrna. A ze strany domácích to nebylo vše.

Ve třetí části přidali další tři branky. Ve 42. minutě se prosadil Říčka, ve 47. minutě poprvé v dresu Sparty skóroval po Zacharčukově chybě Zikmund a podruhé v duelu se poté prosadil Říčka. Sparta tak poprvé po sedmi zápasech porazila Pardubice v základní hrací době.