Extraliga: Hradec si zastřílel ve Vítkovicích, Zlín si poradil s Olomoucí

20:03
PRAHA - Hokejisté Hradce Králové zvítězili v dohrávce 30. kola ve Vítkovicích bez větších potíží 6:3 a v tabulce se posunuli na páté místo před Spartu. Ve druhé úterní dohrávce si Zlín poradil s Olomoucí 3:1 a dál živí naději na účast v předkole play-off.

Hradečtí hokejisté se radují z gólu na ledě Vítkovic. foto: ČTK

Vítkovice - Hradec Králové 3:6

O vítězi utkání bylo jasno už po devíti minutách, jelikož během nich Hradec nasázel domácím čtyři góly. První se trefil v čase 0:58 Kukumberg, jenž v plné jízdě napřáhl na modré a propálil Bartošáka.

Za 61 vteřin přidal druhý gól Knotek, který vzal na sebe přečíslení dvou na jednoho. Vítkovice vystřídaly brankáře, ale pokořen byl i Dolejš. Nejprve se prosadil znovu Kukumberg a pak projektilem od modré Džerinš. Když na začátku druhé části zvýšil na 5:0 Newton po krásném ťukesu, přišli o bodové iluze i největší fanoušci ostravského celku.

Branky a nahrávky: 37. Kolouch, 40. Tomi (E. Němec), 58. D. Květoň (O. Roman, Tybor) - 1. Kukumberg (Dej), 2. T. Knotek (Köhler), 8. Kukumberg, 10. Džerinš (Vydarený, Čáp), 22. Newton (Jarůšek, Picard), 34. Köhler (Bednář, Newton). Rozhodčí: Hejduk, Hradil - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Třetiny: 0:4, 2:2, 1:0.. Diváci: 3613.

Vítkovice: Bartošák (2. Dolejš) - Hrbas, Klok, Urbanec, D. Krenželok, Kovář, Výtisk, Sedlák - Tybor, O. Roman, D. Květoň - Szturc, Y. Stastny, Olesz - Vandas, Kolouch, Kucsera - Tomi, E. Němec, P. Zdráhal. Trenéři: Petr a Trnka.

Hradec Králové: Rybár - Čáp, Vydarený, Gregorc, Dietz, Štajnoch, Newton, Plášil - Červený, Džerinš, Šimánek - Bednář, Kukumberg, Dej - Jarůšek, Dragoun, Picard - Köhler, T. Knotek, J. Dvořák. Trenéři: V. Sýkora, P. Hynek a T. Martinec.

Zlín - Olomouc 3:1

Zlín dostal do vedení v desáté minutě Popelka, jenž dostal nahrávku z levé strany a usměrnil puk za záda brankáře Konráda. Byl to důležitý moment, který nasměroval domácí k vítězství.

To potvrdil v čase 34:12 Kotvan, jenž si v přesilovce pět na tři prohodil na modré pozici s Marušákem a pak nekompromisně vypálil. Olomoucký Houdek další ranou od modré v úvodu třetí třetiny vykřesal naději, tu však zmrazil svým druhým gólem v sezoně kapitán domácích Veselý.

Branky a nahrávky: 10. Popelka (Kubiš, Bukarts), 35. Kotvan (Marušák, Bukarts), 53. O. Veselý (J. Ondráček, P. Sedláček) - 47. Houdek (Holec). Rozhodčí: Hribik, Pešina - Špůr, Zíka. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. Třetiny: 1:0, 1:0, 1:1. Diváci: 3846.

Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Žižka, Řezníček, O. Horák, Blaťák, Gazda - D. Šťastný, P. Holík, Říčka - Bukarts, Popelka, Kubiš - Okál, Roman Vlach, O. Veselý - J. Ondráček, P. Sedláček, Gago. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík a R. Hrazdira.

Olomouc: Konrád - Škůrek, Vyrůbalík, Jaroměřský, Ondrušek, Houdek, Rašner - Skladaný, J. Knotek, Laš - Eberle, J. Mikúš, Strapáč - T. Mikúš, Ostřížek, Holec - Fořt, Herman, Burian. Trenéři: Venera a Tomajko.