Extraliga: favorité vítězili, Kometa je už třetí. Překvapily pouze Pardubice

20:41
PRAHA - Středeční 33. kolo hokejové extraligy nepřineslo žádné výraznější překvapení. Vedoucí Třinec uspěl v Olomouci, byť musel výsledek otáčet, druhý Liberec zvítězil ve Zlíně 3:2 a na třetí pozici poskočila Kometa, která z něj v přímém souboji sesadila Litvínov.

Hokejisté Brna slaví vítězství nad Litvínovem. foto: ČTK

Jestli nějaký výsledek zaskočil, pak to bylo celkem pohodové vítězství Pardubic 3:1 v Chomutově, díky kterému Východočeši ztrácí z předposlední pozici už jen čtyři body na Zlín.

Naopak ztráta posledních Karlových Varů se po prohře 1:3 ve Vítkovicích prohloubila a tým bude muset ve zbytku ligy předvést nejspíš zázračný vzestup, aby se vyhnul baráži.

Fanoušci Bílých Tygrů Liberec.
Daniel Dolejš a Karol Sloboda slaví vítězství Vítkovic nad Karlovými Vary.

Třeba i kvůli tomu, že Plzeň uspěla v Mladé Boleslavi 4:2, čímž se vyhoupla do první desítky zaručující postup do předkola play-off. Poslední duel kola mezi Hradcem Králové a Spartou je kvůli účasti Východočechů na Spengler Cupu přeložený na 31. ledna.

VÝSLEDKY 33. KOLA EXTRALIGY

HC Vítkovice Ridera - HC Energie Karlovy Vary 3:1 (2:1, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 7. O. Roman (Tybor, Kucsera), 19. Urbanec (Olesz), 28. E. Němec (Kucsera) - 19. Mikulík (T. Rachůnek). Rozhodčí: Pešina, Úlehla - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:5. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 6837.

PSG Zlín - Bílí Tygři Liberec 2:3 (0:1, 0:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 41. Okál (J. Ondráček), 48. Kubiš (Popelka, Matějíček) - 16. Bartovič (J. Stránský, Pyrochta), 41. Svačina (Bulíř), 42. Bližňák (Svačina, Ševc). Rozhodčí: Mrkva, Polák - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 5445.

BK Mladá Boleslav - HC Škoda Plzeň 2:4 (1:0, 0:3, 1:1)

Branky a nahrávky: 18. Orsava (Stříteský, Pospíšil), 52. Klepiš (Trončinský) - 22. T. Svoboda (Koreis), 25. D. Kubalík (Kadlec), 37. T. Svoboda (D. Kubalík, Kratěna), 43. Kratěna (T. Svoboda, Čerešňák). Rozhodčí: Horák, Hejduk - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 6:7, navíc Lenc - Slovák oba 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2665.

HC Kometa Brno - HC Verva Litvínov 2:1 (2:0, 0:1, 0:0) Branky a nahrávky: 2. Dočekal (Vincour, Štencel), 8. M. Kvapil z trestného střílení - 29. K. Pilař (Sörvik, V. Hübl). Rozhodčí: Čech, Hradil - Brejcha, Špůr. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 7700 (vyprodáno).

HC Olomouc - HC Oceláři Třinec 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 5. Burian (Jergl), 25. J. Knotek (Laš, Skladaný) - 15. Adamský (Kane, Irgl), 35. Roth (Krajíček), 46. Irgl (Kane, Adamský). Rozhodčí: Pavlovič, Pražák - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Diváků: 4983.

Piráti Chomutov - HC Dynamo Pardubice 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 45. Skokan (Rutta) - 16. P. Sýkora, 18. Klimenta (Nahodil), 31. Nahodil. Rozhodčí: Bulanov (Rus.), Hodek - Gerát, Hynek. Vyloučení: 4:4, navíc V. Růžička ml. (Chomutov) 10 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 4327.

Vítkovice - Karlovy Vary 3:1

Vítkovicím se povedl vstup do zápasu a už v sedmé minutě se dostaly do vedení v přesilovce, kdy jejich tlak vyústil v ránu z ostrého úhlu v podání Romana. Hosté sice dokázali bleskově odpovědět na Urbancovo navýšení náskoku, to Mikulík sklepl Rachůnkovu střelu mimo dosah gólmana Dolejše, ale když zvýšil na 3:1 Němec ve vlastním oslabení, bylo rozodnuto.

Zlín - Liberec 2:3

Výsledek zápasu se lámal na začátku třetí třetiny. Do té doby vedl Liberec těsným rozdílem díky gólu Bartoviče z času 15:06. Domácí rozradostnil Okál, jenž po 34 vteřinách třetí části srovnal ve vlastním oslabení po kiksu hostů v rozehrávce.

Jenže Bílí Tygři následně hráli pět na tři a znovu šli do vedení: Svačina z úhlu zamířil pod břevno. A za necelou minutu to bylo už 3:1. Zlín si stěžoval na rozhodčího, který podle nich zápas řídil jednostranně.

Mladá Boleslav - Plzeň 2:4

Boleslav se sice na konci první třetiny dostala do vedení, když se po samostatném nájezdu prosadil Orsava, ale po změně stran nejprve Tomáš Svoboda ranou ihned po buly vyrovnal a následně domácí gólman neviděl na střelu Kubalíka, která mu také zapadla do sítě.

Plzeň byla od té doby na koni a svůj náskok navýšila dalšími dvěma góly. Pod břevno pálil znovu Svoboda, který v čase 42:47 dobře viděl volného Kratěnu, jenž po nájezdu zakončil mezi gólmanovy betony.

Olomouc - Třinec 2:3

Favorit v utkání dlouho ztrácel. Nejprve po úvodním gólu domácího Buriana, který situaci jeden na jednoho zakončil krásnou střelou švihem přes beka, a podruhé, když ránu Laše od modré tečoval dobře umístěný Knotek.

Jenže ještě před druhou sirénou vyrovnal Roth v přesilovce svou typickou ranou od modré a po změně stran pohotový Irgl doklepl Kaneovu vyraženou střelu.

Kometa - Litvínov 2:1

Kometě stačilo na vítězství povedených sedm minut na začátku, během nichž vstřelila dva góly. Poprvé skóroval v čase 1:35 Dočekal. Byla to první střela na litvínovskou branku.

A podruhé se z trestného střílení prosadil šikula Kvapil, jenž si pohrál s Janusem a s přehledem zakončil forhendem nad jeho beton. Hosté sice v polovině utkání snížili díky Pilařově ráně pod horní tyčku v přesilovce, ale to bylo vše.

Chomutov - Pardubice 1:3

První gól zápasu byl důležitý, protože určil jeho další ráz. Daly ho Pardubice: po hrubce domácího Humla, jenž nahrál přímo na hůl veteránovi Sýkorovi na kruh, odkud nekompromisní ranou překonal gólmana Krále.

Za dvě minuty navíc přidal druhou trefu Klimenta. Ve druhé části neproměnil trestné střílení hostující Nahodil, ale Východočechy to mrzet nemuselo, ten samý hráč totiž své selhání napravil. Bylo rozhodnuto.