Extraliga: Chomutov přetlačil mistrovskou Kometu, v čele zůstává Plzeň

20:37
Chomutov - Hokejisté Chomutova porazili v 18. kole extraligy Brno 3:2 v prodloužení a vyhráli tak teprve druhý z posledních devíti zápasů. Utkání rozhodl v čase 60:39 útočník Jakub Sklenář. Kometa tak nevyužila šanci posunout se do čela tabulky a je i nadále třetí. Piráti jsou pátí.

Chomutov vs. Brno: domácí se radují z gólu. foto: MAFRA

Hned v úvodu utkání prověřil pozornost brankáře domácích Laca útočník Zaťovič, který ale neuspěl stejně jako o chvíli později Erat v signalizované výhodě. Poté, co ani jeden celek nezužitkoval zkrácenou početní výhodu, dostalo Brno další.

A hosté ji využili ke vstřelení vedoucí branky. Přihrávku Zaťoviče srazil do vlastní branky Slovák. Obránce domácích však smolnou chvilku vzápětí odčinil, když o 90 sekund později vyrovnal. V poslední minutě si Chomutovští vytvořili velký tlak, kapitán Vondrka však jen nastřelil tyč.

Hokejová extraliga - 18. kolo

Pardubice - Vítkovice 3:4 (1:2, 2:2, 0:0), Třinec - Hradec Králové 0:3 (0:0, 0:1, 0:2), Olomouc - Litvínov 1:3 (0:3, 0:0, 1:0), Mladá Boleslav - Liberec 3:1 (1:0, 1:1, 1:0), Chomutov - Brno 3:2 v prodl. (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0).

Ve 22. minutě ujížděl sám na brankáře Tomica, ale na Čiliaka si rychlou střelou nepřišel. Další průběh druhé třetiny byl ve vysokém tempu, ale velké množství šancí nepřinesl. Až v polovině utkání neuspěl sám před chomutovskou brankou Svoboda.

Ve 36. minutě nejprve Hruška se Zohornou nevyužili situaci dva na jednoho, poté Grmanovu přihrávku do brankoviště šikovně tečoval bruslí Tomeček - 2:1.

Hned na začátku třetí třetiny našel Štencel volného Nečase, který dorážku do prázdné namířil jen do hrudi přesouvajícího se Laca. V dalším pokračování se Piráti zaměřili na obranu středního pásma, ale těsné vedení neudrželi.

Ve 49. minutě nejprve Krejčík trefil z vrcholu brankoviště jen tyčku. O dvě minuty později ale už vyrovnal z mezikruží Nečas, který zamířil přesně do levého horního rohu. Talent Komety se tak dočkal ve druhém zápase po návratu ze zámoří první branky.

Brno mohlo rozhodnout v závěru normální hrací doby, kdy mělo výhodu přesilové hry, Laco však potřetí neinkasoval. Naopak hned na začátku prodloužení se po rychlém protiútoku prosadili domácí a po Vondrkově přihrávce rozhodl Sklenář.