Extraliga: černá neděle pro lídry, prohrály Liberec, Sparta, Třinec, Boleslav i Kometa

Extraliga, Pardubice - Brno. Domácí Juraj Mikuš, brankář Pavel Kantor a Jan Mandát slaví výhru. foto: ČTK

PARDUBICE - Hokejisté Pardubic porazili ve 39. kole extraligy Brno 3:2 a po osmi zápasech naplno bodovali. Rozhodující pro vývoj zápasu byla druhá třetina, ve které vstřelilo Dynamo dvě branky. Kometa dokázala ve třetí části už pouze snížit. Pardubice jsou i přes výhru stále poslední, se dvěma zápasy k dobru mají stejný počet bodů jako třináctý Litvínov. Kometa zůstala šestá.
  20:57

Zaplněná aréna s několika ostrovy brněnských fanoušků viděla první šanci už po 45 vteřinách, kdy se do krátkého úniku dostal Harju, ale trefil neomylně Vejmelkovu lapačku.

Brno poprvé zahrozilo při šanci Malce, který zblízka neprostřelil Kantora. Domácí brankář pak ještě schytal ránu Orsavy do masky a ve 14. minutě už inkasoval. Sedmnáctiletý obránce Svozil chytře obkroužil branku a zasunul kotouč za čáru.

Extraliga - 39. kolo:

Plzeň - Třinec 5:2 (2:1, 1:1, 2:0), Vítkovice - Hradec Králové 1:4 (1:0, 0:2, 0:2), Zlín - Mladá Boleslav 4:1 (0:0, 2:1, 2:0), Kladno - Litvínov 3:5 (0:2, 1:1, 2:2), Liberec - Karlovy Vary 2:3 (1:0, 0:1, 1:2), Olomouc - Sparta Praha 4:1 (3:0, 0:0, 1:1), Pardubice - Brno 4:2 (1:1, 2:0, 1:1).

Pardubice odpověděly za 21 vteřin, kdy Vejmelka nejprve famózně vychytal dorážku Mikuše, avšak na další střelu Blümela už nedosáhl. Dynamo bylo od té chvíle aktivnější a na začátku druhé části otočilo skóre. Látalovu střelu vyrazil Vejmelka jen před sebe a pohotový Kusý dorazil puk do sítě.

Po polovině zápasu se Pardubice dostaly dokonce na rozdíl dvou branek, když Kousalův schovaný pokus švihem skončil v brance. Kometu třetí zásah probudil a za chvíli mohl snížit Plášek, který ujel do přečíslení, ale v tísni nedokázal důrazně zakončit.

Svůj únik neproměnil ani Zaťovič, po jeho střele zůstal kotouč ležet na síti zvenku a řada fanoušků už slavila gól. V závěru druhé třetiny Vondrka minul branku v situaci dvou proti jednomu.

Hned po návratu z kabin vstřelila Kometa důležitý gól. Rákos se natlačil před Kantora a dokázal dotlačil puk za čáru dřív, než se vychýlila konstrukce branky, což potvrdil i videorozhodčí.

Vyrovnání měli na hokejce Erat a Němec, ale oba dobré pozice mezi kruhy minuli. Brno bylo po většinu času nastěhované v útočném pásmu, jenže další šance dlouho nepřicházely. A když se neujala dorážka Stránského, na druhé straně šťastným gólem do prázdné branky rozhodl Mandát.