Experti českým hokejistům věří. Augusta: Plekanec je velká posila, vyhrajeme

12:14
PRAHA - V sobotu od 15:15 čeká české hokejisty semifinále mistrovství světa proti Kanadě. Hokejovým expertům, bývalým i současným vynikajícím hráčům či trenérům jsme položili pouze jednu jednoduchou otázku: jak semifinále mezi Českem a Kanadou dopadne?

Hokejový trenér Josef Augusta na lavičce národního týmu. foto: archiv

Experti oslovení sportovní redakcí bez výjimky věří, že český tým dokáže Kanadu, z jejichž výkonů jde zatím na turnaji strach, přinejmenším potrápit.

Pokud Češi, hnaní kupředu výbornými diváky v O2 aréně i mimo ni, vyhrají, bude to jen velmi těsné, shodují se.

Trenér Litvínova Radim Rulík.

Radim Rulík:
Budu optimista a tipuji remízu. Myslím, že Kanada má v Praze nesmírně kvalitní mužstvo, ale věřím, s nimi dokážeme držet krok a dotáhneme zápas do prodloužení. Tedy remíza po základní hrací době a pak to nechávám otevřené.

Pavel Richter.

Pavel Richter:
Kanada je na tomhle turnaji nejsilnější ze čtyř semifinálových mužstev a vlastně nejsilnější ze všech. Budí respekt. Podle mě je to s nimi ale stejné jako dříve se Sovětským svazem - nedají se porážet, ale dají se porazit. A já věřím, že je zítra porazíme těsně 4:3.

Jiří Holeček:
Kanada má tady průměr asi sedm vstřelených gólů na zápas, že? Takže my musíme dát gólů 8. Vyhrajeme 8:7. Ale teď vážně, Kanaďanům se tady hodně daří a s nikým si nezahráli, jenom my a Švédi jsme jim dokázali klást trochu odpor.

Legendární hokejový brankář Jiří Holeček.

Podle mě umíme na Kanadu zahrát, jejich hra nám vyhovuje, i když jsou hodně silní. Když nebudeme hrát u nás v obranné třetině, věřím, že se to dá. V tom prvním zápase jsme jim dávali puky přímo na hokejky, oni když viděli, že máme puk v našem pásmu, automaticky šli do útoku a sbírali nám to na modré. To se teď nesmí stávat. Diváci nám pomůžou a vyhrajeme 4:3, to je můj tip.

Martin Ručinský: Vyhrajeme 5:3.

Hokejový trenér Josef Augusta na lavičce národního týmu.

Josef Augusta:
Vítězství. Výsledek ze zásady neříkám, potěšil bych tipery a sám bych z toho nic neměl. Důležitý je příjezd Plekance, on je velká posila do útočné fáze, určitě bude ve spojení s Jaromírem Jágrem a myslím, že tohle spojení bude fungovat. Kanada je pochopitelně favorit, ale my jsme doma, máme skvělé fanoušky a jsem vnitřně přesvědčen, že na jednom turnaji nás Kanada dvakrát neporazí.

Je třeba, aby naši udrželi tempo, které nasadili proti Finsku, a vydrželi ho třikrát dvacet minut. Hokej je nevyzpytatelná hra a já věřím, že se naši pochlapí a vyhrají. Já už jsem před tím řekl, že když vyhrají čtvrtfinále, vyhrají to celé.