Expert Karoch: Plzeň zahrála na hranici svých možností

0:12
Postup má ve vlastních rukou. Fotbalová Plzeň vyhrála úvodní utkání posledního předkola Ligy mistrů v Kodani 3:1. "Plzeňští musí hrát i v odvetě aktivně. Vstřelená branka by totiž znamenala téměř jistý postup," říká fotbalový analytik Pavel Karoch.

Kodaň - Plzeň. foto: ČTK

Jak byste popsal průběh utkání Plzně v Kodani?
V první půli jsme viděli ostych nebo menší sebevědomí hráčů Plzně. Kodaň hrozila pouze ze dvou věcí: ze standardních situací a z individuálních akcí tří velice kvalitních útočníků. Po přestávce už Plzeň naplno rozbalila to, co umí. Celé mužstvo zahrálo na hranici svých možností.

V první pětačtyřicetiminutovce měli slibnější příležitosti hráči Kodaně. Pro další průběh bylo nesmírně důležité, že Plzeň udržela bezbrankový stav.
To platí stoprocentně. Bylo to nesmírně důležité a naopak se jí povedlo první gól vstřelit.

Po půli přišla smršť v podání svěřenců trenéra Vrby. Co se na hřišti změnilo? Čím zaskočili soupeře?
Aktivitou a fotbalovou kvalitou. Nesoustředili se jenom na obranu a chtěli hrát útočně. Po přesných pasech Horvátha a vyhraných rychlostních soubojích se dostávali do kombinace a střeleckých pozic. Tím rozhýbali obranu soupeře.

Kodaň je bezesporu věhlasnější tým, než Plzeň. Loni dokonce hrála osmifinále Ligy mistrů, kde potrápila Chelsea. Zklamal vás její výkon proti českému zástupci?
(přemýšlí) Spíš bych řekl, že byla zaskočená hrou Plzně. Ta navíc zúročila sehranost a rychlostní vybavenost. Kodaň jednoduše narazila na kvalitu.

Co říkáte ohledně postupu?
Plzeň jednoznačně musí hrát v odvetě aktivně a snažit se utkání rozhodnout. Inkasovaná branka pro Kodaň by totiž znamenala "science fiction". Neštěstím by byly dva náhodné góly v síti Plzně, což by ovšem bylo "spiknutí na nebi". Pokud si ale dají Západočeši pozor, tak by se to nemělo stát.

Jak na rychlou a jednoduchou večeři s rýží?

Díky své všestrannosti se rýže LAGRIS už dlouho stávají nedílnou součástí mnoha pokrmů z celého světa. Bez ohledu na to, zda se používají k...