Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Další cenná remíza se Schalke, Sparta má v Evropské lize velkou šanci na postup

21:10aktualizováno  23:23
PRAHA - Ani ve druhém utkání se sparťanští fotbalisté nesklonili před slavným německým klubem. Ve svém čtvrtém utkání v základní fázi Evropské ligy se Schalke znovu remizovali, tentokrát 1:1. Zápas proti čtvrtému týmu bundesligy odmakali, díky Davidu Lafatovi se brzy dostali do vedení, ale soupeř ze sporné penalty ještě do půle vyrovnal.

David Lafata byl opět tam, kde být měl. foto:  Michal Šula, MAFRA

Sparťané zůstávají na druhé příčce, která znamená postup. Ten si mohou zajistit za tři týdny, pokud doma porazí Asteras Tripolis (a APOEL Nikósie neporazí Schalke).

Proti Schalke nebyli horším týmem, ve druhém poločase se častěji hrálo na polovině soupeře. Šance měla obě mužstva, tu poslední hosté. Hlavičku Goretzky konečky prstů vytáhl Bičík na roh.

Hrálo se v bouřlivé atmosféře, kterou podpořilo několik tisíc fanoušků Schalke. Po šesti minutách na chvíli utichli.

Plzeň padla s Vídní a postup je v nedohlednu, Liberec vyhrál díky vlastnímu gólu

Domácí z krátkého tlaku vytěžili dva rohy, po tom druhém se aktivní Mareček probil do vápna a odcentroval na bližší tyč, kde se hlavou prosadil Lafata.

Domácí kapitán tak do utkání přece jen naskočil, navzdory předchozím zdravotním problémům. Gól mohl dát už o minutu dřív, ale přihrávku do vyložené šance v poslední chvíli odvrátil stoper Neustädter.

Sparťané dřeli, žádný souboj nevypustili, sprintovali dopředu a poctivě se vraceli do obrany. Jaký rozdíl proti víkendovému utkání v Plzni.

Když vedli, nechali soupeře hrát, nechali hosty držet míč a vyráželi do brejků, což se jim líbilo. Jenže ve 20. minutě inkasovali z penalty.

Utkání 4. kola skupiny K fotbalové Evropské ligy:

Sparta Praha - Schalke 04 1:1 (1:1)

Branky: 6. Lafata - 20. Geis z pen. Rozhodčí: Gómez - Rodriguez, Sobrino (všichni Šp.). ŽK: Jiráček, Matějovský, Dočkal, Lafata - Höjbjerg, Geis. Diváci: 17.352.

Costa na hranici vápna těsně bránil Goretzku, který mířil ven z pokutového území a po lehkém kontaktu upadl. Španělský sudí byl v tu chvíli na domácí velmi přísný a odpískal penaltu.

Hra se vyrovnala, sparťané se tlačili dopředu, ale museli si dávat pozor na rychlé výpady soupeře. Především jejich rychlí krajní záložníci Choupo-Moting a Sané dělali obraně starosti.

Bičíka prověžil až Goretzka střelou ze střední vzdálenosti, na druhé straně dvakrát tvrdě pálil Mareček. Poprvé nad, podruhé mu gólman ránu chytil.

Po přestávce to byl velký boj, který nepostrádal pohledné momenty. Na obou týmech bylo vidět, že nechtějí udělat chybu. V defenzívě si hráči počínali pečlivě, známý nizozemský útočník Huntelaar se vůbec k ničemu nedostal.

Zleva Kaan Ayhan ze Schalke a Ladislav Krejčí ze Sparty.
Fanoušci Schalke.

Nejčastěji za hosty zakončoval Goretzka, v 54. minutě se jeho střela dokonce otřela o břevno. Ve vápně dostal hodně prostoru a byl i poměrně blízko. To se dalo trefit líp. Pak měl gól v samém závěru na hlavě.

Ani domácí nezůstali pozadu. Po akci neúnavného Jiráčka pálil Dočkal po zemi levačkou, Fährmann ránu se štěstím vykopl. Ještě větší kliku měl v 64. minutě po krásném voleji Marečka. Jen se za míčem ohlédl a oddechl si, že míč šel těsně vedle.