Plzeň s Astrou jen remizovala 1:1 a postup v Evropské lize se jí vzdálil

18:55aktualizováno  23:18
PRAHA - Jen remízu 1:1 s Astrou Giurgiu vezou z Bukurešti fotbalisté Plzně ve čtvrtém kole základních skupiny Evropské ligy a zůstali tak na čtvrtém místě skupiny E. Ve druhém duelu zvítězili AS Řím na půdě Austrie Vídeň 4:2 a s osmi body jsou v čele tabulky, rakouský celek má bodů pět, Astra čtyři.

Jak dopadnou Plzeňští proti Astře tentokrát? foto: Jan SalačMAFRA

Plzni zbývá v základní skupině odehrát 24. listopadu duel na půdě římské AS, 8. prosince pak zakončí tuto fázi soutěže domácím duelem s Austrií Vídeň. S oběma soupeři v úvodních zápasech Západočeši remizovali.

PODROBNOU ON-LINE REPORTÁŽ ZE ZÁPASU ASTRA GIURGIU VS. PLZEŇ SI PŘEČTĚTE ZDE!

Na téměř prázdném národním stadionu otevřel skóre Alexandru Stan, ještě v úvodní půlhodině vyrovnal Michael Krmenčík, který ve druhé půli trefil břevno. Příští utkání sehraje český mistr za tři týdny v Římě.

Trenér Viktorie Roman Pivarník udělal tři změny od nedělního zápasu s Duklou. Albánec Kace nastoupil místo Hořavy a Kovařík dostal přednost před Kopicem. Při rozcvičce se navíc zranil levý bek Limberský, kterého zastoupil Matějů.

Po čtvrthodině hry se poprvé vyznamenal brankář Kozáčik reflexivním zákrokem proti Alvesově hlavičce po rohu. V 19. minutě už Astra uspěla. Stan po nákopu za obranu utekl Matějů a postupoval na Kozáčika, který jeho první střelu vyrazil, ale na dorážku už byl krátký.

Utkání 4. kola skupiny E fotbalové Evropské ligy

Astra Giurgiu - Viktoria Plzeň 1:1 (1:1)
Branky: 19. Stan - 25. Krmenčík. Rozhodčí: Jefet - Davidy, Šimon - Adler, Reinshreiber (všichni Izr.). ŽK: Lovin, Budescu, Lung - Hromada.

Astra: Lung - Sapunaru, Geraldo Alves, Oros - Stan, Mansaly, Lovin (55. Nicoara), Júnior Morais - Seto, Budescu (75. Niculae), Filipe Teixeira (88. Ionita). Trenér: Sumudica.

Plzeň: Kozáčik - Řezník, Hejda, Hubník, Matějů - Hromada (88. Bakoš), Hrošovský - Petržela, Kace (62. Hořava), Kovařík (67. Kopic) - Krmenčík. Trenér: Pivarník.

Plzeň za šest minut dokázala odpovědět, když se po Petrželově centru z pravé strany trefil hlavou Krmenčík. Nejlepší střelec západočeského týmu zaznamenal sedmou soutěžní trefu v sezoně.

Krátce po změně stran mohla Plzeň znovu udeřit. Hrošovský obešel několik protihráčů, jeho přízemní střelu gólman Lung vytáhl k Petrželovi, ale ten z úhlu minul branku.

V 76. minutě byli hosté gólu ještě blíž: Krmenčíkovu hlavičku po dalším Petrželově centru zastavilo břevno a dorážející Kopic byl v ofsajdu. Plzeňští měli v závěru tlak, ale do dalšího nebezpečného zakončení se už nedostali a prodloužili čekání na výhru v evropských pohárech na 13 utkání.