Evropská liga: Kadeřábek se trefil za Hoffenheim, ten ale v Razgradu prohrál 1:2

23:21
PRAHA - Český fotbalový reprezentant Pavel Kadeřábek skóroval v Evropské lize za Hoffenheim na hřišti Ludogorce Razgrad už ve druhé minutě, jeho tým ale nakonec prohrál 1:2.

Pavel Kadeřábek (vpravo) z Hoffenheimu v souboji o míč s Wandersonem z Ludogorce. foto: ČTK/AP

Kadeřábek se za A-tým Hoffenheimu trefil poprvé od příchodu ze Sparty v červenci 2015.

2. kolo základních skupin fotbalové Evropské ligy

SKUPINA A: - VÍCE ČTĚTE ZDE!
FC Astana - Slavia Praha 1:1 (1:1)

Maccabi Tel Aviv - Villarreal 0:0

SKUPINA B:
Skënderbeu Korcë - Young Boys Bern 1:1 (0:0)

Branky: 65. Sowe - 72. Assalé.

Partizan Bělehrad - Dynamo Kyjev 2:3 (2:0)
Branky: 34. Ožegovič, 42. Tawamba - 54. z pen. a 84. Moraes, 68. Bujalskij.

SKUPINA C:
Ludogorec Razgrad - Hoffenheim 2:1 (0:1)

Branky: 46. Djakov, 72. Lukoki - 2. KADEŘÁBEK.

Braga - Basaksehir 2:1 (1:1)
Branky: 26. Hassan, 90. Fransergio - 28. Belozoglu.

SKUPINA D:
AEK Atény - Austria Vídeň 2:2 (1:1)

Branky: 28. a 90. Livaja - 43. Monschein, 49. Tajouri.

AC Milán - Rijeka 3:2 (1:0)
Branky: 14. Silva, 53. Musacchio, 90.+4 Cutrone - 84. Acosty, 89. Elez z pen.

SKUPINA E:
Everton - Apollon Limassol 2:2 (1:1)

Branky: 21. Rooney, 66. Vlašič - 12. Adrián Sardinero, 88. Yuste. ČK: 87. Roberge (Apollon).

Lyon - Bergamo 1:1 (1:0)
Branky: 45. Traoré - 57. Gómez.

Skupina F: - VÍCE ČTĚTE ZDE!
Lokomotiv Moskva - Fastav Zlín 3:0 (3:0)

Branky: 2. z pen., 6. a 17. Fernandes.

Šeriff Tiraspol - FC Kodaň 0:0

SKUPINA G: - VÍCE ČTĚTE ZDE!
Viktoria Plzeň - Hapoel Beer Ševa 3:1 (1:0)

Branky: 29. Petržela, 76. Kopic, 89. Bakoš - 69. Nwakaeme.

Lugano - FCSB 1:2 (1:0)
Branky: 14. Bottani - 58. Budescu, 64. Maranhao.

SKUPINA H:
Kolín n. Rýnem - CZ Bělehrad 0:1 (0:1)

Branka: 30. Boakye.

BATE Borisov - Arsenal 2:4 (1:3)
Branky: 28. Ivanič, 67. Gordejčuk - 9. a 22. Walcott, 25. Holding, 49. Giroud z pen.

SKUPINA I:
Salcburk - Olympique Marseille 1:0 (0:0)

Branka: 73. Dabbur.

Konyaspor - Guimaraes 2:1 (1:0)
Branky: 24. Araz, 48. Miloševič - 75. Hurtado.

Nice - Arnhem 3:0 (2:0)
Branky: 16. a 81. Pléa, 45. Saint-Maximin.

SKUPINA L:
Zenit Petrohrad - San Sebastian 3:1 (2:1)

Branky: 24. a 61. Kokorin, 5. Rigoni - 42. Llorente.

Rosenborg Trondheim - Vardar Skopje 3:1 (1:0)
Branky: 25. Bendtner z pen., 56. Konradsen, 68. Hedenstad - 90.+1 Felipe.

Arsenal, za který nenastoupil gólman Petr Čech, zvítězil na hřišti BATE Borisov 4:2. Dvěma góly k výhře přispěl Theo Walcott, kterému se tento počin povedl v evropské soutěži na den přesně po roce. Loni byl v Lize mistrů jediným střelcem při vítězství 2:0 nad Basilejí.

Kadeřábek se v Razgradu prosadil poté, co hráči Ludogorce chybovali v rozehrávce a po následném brejku mu před branku přihrál Uth. Bývalý obránce Sparty se trefil už po 96 vteřinách. Hoffenheim se tak postaral o nejrychlejší gól německého týmu v Evropské lize od jejího založení v roce 2009.

Krátce po přestávce ale bulharský celek vyrovnal, skákavou střelou zpoza vápna se prosadil Djakov. V 72. minutě rozhodl o výhře domácích Lukoki. V tu chvíli už Kadeřábek na hřišti nebyl. Hoffenheim je ve skupině C bez bodu poslední.

Arsenal nastoupil s nejmladší základní sestavou v evropských pohárech od prosince 2014. I přes věkový průměr 25 let a 34 dní svěřenci Arséna Wengera v Bělorusku dominovali a po 25 minutách vedli už 3:0 po dvou trefách Walcotta a Holdingově zásahu.

Za domácí vzápětí snížil Ivanič, krátce po změně stran ale na druhé straně proměnil penaltu Giroud a oslavil jubilejní 100. soutěžní gól za Arsenal. Na konečných 2:4 upravil Gordejčuk.

Utkání „plzeňské“ skupiny G mezi Luganem a FCSB začalo lépe pro domácí, které ve 14. minutě poslal do vedení Bottani. Druhé dějství ale patřilo rumunskému mužstvu, které zásluhou Budesca a Maranhaa otočilo skóre a bez ztráty bodu vede skupinu. Lugano na první úspěch čeká.

Další zápasy skupin s českými účastníky skončily bezbrankovými remízami. Maccabi doma hrálo s Villarrealem, který se čtyřmi body vede tabulku skupiny A o skóre před Slavií. Šeriff Tiraspol i FC Kodaň mají po dvou zápasech skóre 0:0 ve „zlínské“ skupině F.

Everton nezačal s Apollonem Limassol dobře a od 12. minuty prohrával po zásahu Adriána Sardinera. O chvíli později ale srovnal po nedorozumění hostujících hráčů Rooney a vstřelil 40. gól v evropských soutěžích.

V druhém poločase dokonal obrat střídající devatenáctiletý záložník Vlašič, jenž zaznamenal první trefu v dresu Evertonu po letním příchodu z Hajduku Split. Jenže liverpoolský celek potvrdil, že se mu v úvodu sezony nedaří, a přestože byl soupeř už v deseti po vyloučení Robergeho, inkasoval na 2:2.

Útočník AC Milán André Silva potvrdil formu. Poté, co v minulém kole hattrickem pomohl k výhře ve Vídni s Austrií, dnes otevřel skóre duelu s Rijekou. Na jeho trefu navázal Musacchio, Milánští však o náskok přišli během posledních šesti minut po gólech Acostyho a Eleze z penalty.

Přesto italský celek splnil roli favorita, ve čtvrté minutě nastavení o tom rozhodl po Boriniho povedeném pasu za obranu Cutrone.

Lazio Řím zásluhou Caiceda a Immobileho porazilo belgický Waregem 2:0. Bilbao překvapivě podlehlo ukrajinské Zorje Luhansk 0:1, o čemž rozhodl v 26. minutě po rohovém kopu Charatin. Marseille nestačilo na Salcburk a přišlo o sérii šesti pohárových utkání bez porážky.

Vedle Hoffenheimu se nedařilo i dalším bundesligovým celkům. Bez bodu je Kolín nad Rýnem, který podlehl 0:1 přemožiteli Sparty z předkola CZ Bělehrad.

Neuspěla ani Hertha Berlín, jež podlehla stejným poměrem na hřišti švédského Östersundu. Vladimír Darida za německý celek odehrál závěrečnou půlhodinu.