Ledecká znovu triumfovala, vyhrála paralelní obří slalom v Sudelfeldu

12:06aktualizováno  12:50
SUDELFELD/PRAHA - Česká snowboardistka Ester Ledecká vyhrála závod Světového poháru v paralelním obřím slalomu v německém Sudelfeldu. Ve finále porazila Švýcarku Julii Zoggovou v součtu dvou jízd o šest setin sekundy a připsala si v této disciplíně druhé vítězství v kariéře. Třetí místo obsadila Rakušanka Marion Kreinerová.

V DEVATENÁCTI LETECH SVĚTOVOU ŠAMPIONKOU. Snowboardistka Ester Ledecká si dojela v paralelním slalomu na MS v Rakousku pro zlato - svoji dosud největší trofej. foto: ČTK/AP

Úřadující slalomářská mistryně světa z Lachtalu Ledecká potvrdila svou formu už v páteční kvalifikaci, kterou vyhrála. V prvním kole vyřazovací části, jež se tentokrát jela na dvě jízdy v každém kole, porazila bez potíží skoro o dvě sekundy Inu Meschikovou z Rakouska, která v minulém obřím slalomu SP v Rogle skončila druhá.

Ve čtvrtfinále devatenáctiletá česká reprezentantka vyřadila v součtu jízd o 15 setin domácí Anke Karstensovou a v semifinále potom poprvé prohrála.

Ester Ledecká.
Snowboardistka Ester Ledecká na mistrovství světa.
Zlatá Ester Ledecká (uprostřed). Na stupních vítězů jsou s ní Julia...

V prvním souboji totiž byla Japonka Tomoka Takeučiová, stříbrná olympijská medailistka ze Soči, rychlejší o dvě setiny, ale odveta se Ledecké povedla. V cíli byla o pět setin dřív a postoupila podruhé do finále SP v této disciplíně.

Tam si Ledecká vytvořila dobrou pozici v první jízdě, v níž porazila Zoggovou o 19 setin, a i když v druhém finále byla pomalejší, nakonec jí náskok na výhru stačil. Zopakovala tak vítězství z minulé sezony v Rogle, na stupně vítězů se v obřím slalomu dostala podruhé v kariéře. Přitom v aktuální sezoně se jí v této disciplíně moc nevedlo, v Rogle i na MS v Lachtalu skončila po čtvrtfinálovém vyřazení pátá.

Závody SP ve snowboardingu v Sudelfeldu (Německo) - paralelní obří slalom

Muži: 1. Sobolev, 2. Wild (oba Rus.), 3. Košir (Slovin.), 4. Dufour (Fr.).

Průběžné pořadí obřího slalomu (po 3 ze 4 závodů): 1. Wild 2120, 2. Košir 2000, 3. Sobolev 1610.

Průběžné pořadí SP: 1. Košir 3800, 2. Wild 2770, 3. Fischnaller (It.) 2508.

Ženy: 1. Ledecká (ČR), 2. Zoggová (Švýc.), 3. Kreinerová (Rak.), 4. Takeučiová (Jap.).

Průběžné pořadí obřího slalomu (po 3 z 4 závodů): 1. Kreinerová 2600, 2. Ledecká 1450, 3. Calveová (Kan.) 1272.

Průběžné pořadí SP: 1. Kreinerová 3290, 2. Ledecká 2450, 3. Schöffmannová (Rak.) 2000.

2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč

Zúčastněte se volby jména roku 2024 a správně odpovězte na soutěžní otázku.