Bezchybný výkon. Ledecká zvítězila v paralelní slalomu v Bad Gasteinu

14:13aktualizováno  15:40
BAD GASTEIN/PRAHA - Snowboardistka Ester Ledecká vyhrála paralelní slalom Světového poháru v rakouském Bad Gasteinu. Ve finále suverénně porazila Švýcarku Patrizii Kummerovou a radovala se z prvního vítězství v této disciplíně a druhého v kariéře v seriálu SP.

Ester Ledecká foto: ČTK/AP

„Jsem šťastná. Závod byl moc pěknej a je to motivace do dalších týdnů,“ řekla Ledecká na webu Sport Invest Group.

Devatenáctiletá závodnice jela první závod mezi elitou od únorových olympijských her v Soči, kde skončila šestá a sedmá, ale pak léčila problémy se zády. Úvodní dva podniky této sezony zase vynechala po otřesu mozku z tréninku.

Ester Ledecká
Ester Ledecká v Soči.
Ester Ledecká v Soči postoupila z kvalifikace.

Začátkem týdne se Ledecká rozjela na závodech kategorie FIS v Gosau devátým místem a výhrou. Formu potvrdila i nyní na svahu v Bad Gasteinu, na kterém loni stála poprvé na pódiu díky druhému a třetímu místu v paralelním slalomu.

V kvalifikaci zajela dcera zpěváka Janka Ledeckého druhý čas a pak vládla rozjížďkám. V prvním kole porazila Norku Hilde-Katrine Engeliovou a následně tři Švýcarky - ve čtvrtfinále Stefanii Müllerovou, v semifinále Julii Zoggovou a ve finále Kummerovou, nad kterou vedlla od startu a náskok jen navyšovala.

„Obě dráhy se zdálo byly regulérní až do závěru, což ukázalo, jak brzy vypadla jasná vítězka kvalifikace Marion Kreinerová,“ řekla Ledecká.

Čokoláda jako odměna

Hodně práce měli na mokrém sněhu také servismani. „To ano, s přibývajícím časem to změklo, takže mazání bylo důležité. Jenže měla jsem štěstí, že mám Sváťu Kováře. Jezdilo mi to skutečně výborně, podařilo se mu prkno skvěle připravit,“ chválila.

Připsala si tak druhý triumf v kariéře. Poprvé závod Světového poháru vyhrála loni v lednu v Rogle, kde kralovala v paralelním obřím slalomu. Tehdy se odměnila vaflí. Co přijde nyní? „Ani nevím, asi sáhnu jen po krabičce mé oblíbené čokolády,“ smála se dvojnásobná juniorská mistryně světa.

Závody SP ve snowboardingu v Bad Gasteinu (Rakousko) - paralelní slalom

MUŽI: 1. Z. Košir (Slovin.), 2. Mick (It.), 3. Bussler (Něm.).

Průběžné pořadí slalomu (po 2 z 12 závodů): 1. Z. Košir 1800, 2. Fischnaller (It.) 1360, 3. Mick 850.

Průběžné pořadí SP: 1. Z. Košir 2600, 2. Fischnaller 2360, 3. Karl (Rak.) 1060.

ŽENY: 1. Ledecká (ČR), 2. Kummerová, 3. Zoggová (obě Švýc.).

Průběžné pořadí slalomu (po 2 z 12 závodů): 1. Schöffmannová (Rak.) 1090. 2. Ledecká 1000, 3. Kummerová 980.

Průběžné pořadí SP: 1. Kreinerová (Rak.) 1690, 2. Schöffmannová 1380, 3. Kummerová 1340, ...6. Ledecká 1000.

2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč

Zúčastněte se volby jména roku 2024 a správně odpovězte na soutěžní otázku.