Erat rozhodl o výhře Nashvillu, Washington vyhral Vokouna z branky

10:45
PRAHA/NEW YORK - Český hokejový útočník Martin Erat se v úterním utkání NHL dvěma góly zasloužil o výhru Nashvillu nad Philadelphií 4:3 po samostatných nájezdech. Erat nejprve svou dvacátou trefou v sezoně přispěl v první třetině k vedení Predators 3:1, když pak domácí o dvoubrankový náskok v třetí třetině přišli, rozhodl Erat o vítězství svého týmu v penaltovém rozstřelu.

Létající kapitán Philadelphie Mike Richards. foto: Reuters

"Nepodali jsme nejlepší výkon, ale až do konce jsme bojovali o každý puk," prohlásil brankář Pekka Rinne, který zlikvidoval 42 střel Flyers a všechny tři samostatné nájezdy. "Philadelphia měla spoustu šancí, ale na druhou stranu jsem většinu střel dobře viděl," dodal Rinne.

Nashville si díky vítězství upevnil sedmou pozici v tabulce Západní konference a zvýšil svůj náskok před devátým Calgary na šest bodů. "Nebyl to žádný pohledný zápas, ale získali jsme dva body, a to je nejdůležitější," konstatoval kapitán Predátorů Jason Arnott.

Erat střílí gól.

Důležité dva body vybojovali také hokejisté Montrealu, kteří vyhráli 3:1 na ledě New Yorku Rangers. Canadiens, kteří si připsali šestou výhru v řadě, tak v tabulce Východní konference poskočili na šestou příčku a zvýšili odstup před devátými Rangers na sedm bodů.

Velkou bitvu rozhodli hosté ve svůj prospěch v třetí třetině. Vítězný druhý gól vstřelil v 46. minutě Sergej Kosticyn, pojistku přidal 36 sekund před koncem zápasu trefou do prázdné branky při power play domácích český útočník Tomáš Plekanec.

Montreal vyhrál sedm z osmi zápasů po olympijské přestávce a jedenáct z posledních patnácti. To vše bez nejlepšího střelce Mika Cammalleriho, který kvůli zranění kolena chybí v sestavě od 30. ledna. "Hrajeme teď výborně, bojujeme jako tým a dnešní zápas byl příkladem. Dokážeme si vytvořit tlak, a i když z něj nevytěžíme moc gólů, stále poctivě makáme, dokud si přece jenom nenajde puk cestu do branky," prohlásil obránce Hal Gill.

Hrdina NY Islander John Tavares.

Zaváhání Rangers využili hokejisté Bostonu, kteří i díky gólu a asistenci Davida Krejčího porazili Carolinu 5:2 a na osmém místě tabulky Východní konference odskočili Rangers na rozdíl tří bodů.

"Tohle vítězství jsme nutně potřebovali a šli jsme mu naproti. Dnes jsme hráli s instinktem zabijáka, a pokud to takhle zvládneme i ve zbývajících třinácti zápasech základní části, cestu do play off si pohlídáme," řekl útočník Mark Recchi, který v úvodní minutě třetí třetiny po přihrávce Krejčího vstřelil důležitý gól na 3:1.

Naopak vidina play off se zase o něco víc vzdálila hokejistům Floridy, kteří nezvládli souboj s nejlepším týmem celé NHL Washingtonem a podlehli mu vysoko 3:7. Brankář Tomáš Vokoun vydržel v brance jen 34 minut, během nichž inkasoval z 21 střel pět gólů; pak přepustil místo náhradníkovi Scottu Clemmensenovi.

Marek Židlický v zápase Minnesoty s Edmontonem.

Capitals znovu dokázali, že se umějí obejít bez lídra Alexandra Ovečkina, který si odpykává dvouzápasový trest za faul na Briana Campbella z Chicaga. "Je skvělé, že všichni dokážou zabrat, když je Alex mimo hru. Pro sebevědomí mužstva je důležité vědět, že umíme dávat góly i bez něho," zdůraznil útočník Jason Chimera.

Díky třem výhrám za sebou stále drží naději na postup do play off hokejisté Minnesoty, kteří porazili 4:2 Edmonton a v tabulce Západní konference ztrácejí na desátém místě šest bodů na osmý Detroit. Druhou hvězdou úterního utkání byl vyhlášen český útočník Martin Havlát, který přihrál na úvodní gól a čtvrtý sám dal.

Mezi střelce se zapsal také Milan Hejduk, jenž jedním gólem přispěl k výhře Colorada nad St. Louis 5:3. Avalanche tak v bitvě o první místo v tabulce Severozápadní divize snížili ztrátu na Vancouver, který prohrál 2:5 s New Yorkem Islanders a před Coloradem vede už jen o tři body.

DNEŠNÍ VÝSLEDKY

Carolina - Boston 2:5 (0:1, 1:1, 1:3)
Branky: 34. a 42. Cole - 1. Bergeron, 29. Boychuk, 41. Recchi (Krejčí), 50. Ryder, 53. Krejčí. Střely na branku: 32:37. Diváci: 15.832.

NY Rangers - Montreal 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
Branky: 23. Avery - 4. Metropolit, 46. S. Kosticyn, 60. Plekanec. Střely na branku: 20:35. Diváci: 18.200.

Atlanta - Buffalo 4:3 (3:1, 0:1, 1:1)
Branky: 1. Antropov, 5. Little, 6. Afinogenov, 54. Slater - 5. Pominville, 25. Ellis, 48. Kennedy. Střely na branku: 26:32. Diváci: 12.540.

Ottawa - Toronto 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Branky: 39. Sutton - 12. Kessel, 25. Mitchell, 25. Grabovskij, 60. Wallin.Střely na branku: 31:30. Diváci: 20.405.

Tampa Bay - Phoenix 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
Branky: 37. Fedoruk - 8. Fiddler, 10. Lombardi. Střely na branku: 28:28. Diváci: 14.517.

Vancouver - NY Islanders 2:5 (0:2, 2:2, 0:1)
Branky: 37. Wellwood, 39. Burrows - 12. a 58. Tavares, 7. Reese, 36. Moulson, 40. Meyer. Střely na branku: 37:20. Diváci: 18.810.

St. Louis - Colorado 3:5 (1:2, 2:2, 0:1)
Branky: 1. Steen, 21. Berglund, 32. Perron - 15. a 29. Mueller, 18. Hejduk, 28. Stastny, 58. Stewart. Střely na branku: 39:26. Diváci: 19.150.

Nashville - Philadelphia 4:3 po sam. náj. (3:1, 0:0, 0:2 - 0:0)
Branky: 8. a rozh. nájezd Erat, 5. Sullivan, 11. Smithson - 2. Carter, 52. Gagne, 55. Pronger. Střely na branku: 30:45. Diváci: 16.585.

Minnesota - Edmonton 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Branky: 18. Ebbett (Havlát), 38. Miettinen, 45. Kobasew, 49. Havlát - 29. Pouliot, 42. Potulny. Střely na branku: 28:36. Diváci: 18.474.

Dallas - San Jose 8:2 (1:0, 3:1, 4:1)
Branky: 28. a 51. Morrow, 47. a 56. Ribeiro, 10. B. Richards, 23. Petersen, 25. Segal, 53. Ott - 39. Boyle, 41. Setoguchi. Střely na branku: 31:47. Diváci: 18.532.

Florida - Washington 3:7 (1:2, 1:4, 1:1)
Branky: 19. Reinprecht, 35. Kreps (Dvořák), 59. Řepík (Kreps) - 35. a 53. Laich, 6. Sjomin, 16. Chimera, 21. Morrison, 31. Fehr, 36. Backström. Střely na branku: 37:39. Diváci: 15.123.