Erat dvakrát asistoval při další výhře Nashvillu

9:11
NASHVILLE - Hokejový útočník Martin Erat se v pondělním utkání NHL podílel dvěma asistencemi na výhře Nashvillu nad Columbusem 4:1 a s 35 body se vyhoupl do čela týmové produktivity. Český reprezentant bodoval v třetím utkání v řadě a v sedmém z posledních devíti, přičemž Predators osmkrát vyhráli.

Český hokejista Martin Erat (vpravo) v zápase NHL Nashvillu Predators proti Columbusu Blue Jackets foto: ČTK

Hlavním strůjcem úspěchu Nashvillu byl opět brankář Pekka Rinne, jenž zlikvidoval 25 z 26 střel a vychytal jedenácté vítězství z dvanácti utkání. Během úspěšné série inkasoval dohromady jen 20 gólů, v průměru 1,65 obdržené branky na zápas.

První hvězdou pondělního duelu byl však vyhlášen útočník Mike Fisher, který vstřelil dva góly. Nejprve v 9. minutě otevřel skóre, poté co Erat pohotově vypíchl soupeři puk před brankou Columbusu, půl minuty před koncem druhé třetiny pak Fisher v přesilové hře vstřelil vítězný gól na 2:1. V třetím dějství domácí svůj triumf zpečetili dalšími dvěma trefami.

"V druhé třetině Nashville ohromně podržel brankář. Jen díky němu zůstalo skóre dlouho nerozhodné 1:1. Měli jsme spoustu příležitostí dostat se do vedení. Kdybychom některou proměnili, mohl zápas dopadnout jinak," litoval trenér Columbusu Todd Richards, jehož svěřenci v druhé třetině přestříleli soupeře v poměru 16:12, na branky ale prostřední část hry skončila 1:1.

Detroit doma vyhrál i posedmnácté v řadě

Sedmnácté vítězství v řadě na domácím ledě vybojovali hokejisté Detroitu, kteří porazili 3:1 St. Louis. Red Wings po první třetině prohrávali 0:1, v druhém dějství však dvěma góly zvrátili skóre na svou stranu a třetí gól přidal v 58. minutě v přesilové hře Niklas Kronwall.

"Ne ve všech zápasech se nám povedla první třetina, stejně jako dnes. Ale pokaždé se nám podařilo zvednout se a utkání otočit. Nemůžete pořád podávat skvělé výkony a získávat jednoduché výhry. Musíte se ale stále snažit najít cestu k vítězství a to my děláme," poznamenal obránce Detroitu Brad Stuart.

Pouhých šestnáct střel na branku vyslali hokejisté Caroliny v duelu s Winnipegem, přesto jim to stačilo k vítězství 2:1. Brankáře Chrise Masona, který dostal přednost před Ondřejem Pavelcem, překonali Hurricanes dvakrát už v prvních deseti minutách utkání a pak se spolehli na výkon svého gólmana Cama Warda. Ten nestačil na jedinou z 30 střel Jets a byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání.

"Ward chytal s obrovským nasazením, vrhal se po hlavě po každém puku. Předvedl několik fantastických zákroků, při některých měl samozřejmě velké štěstí, ale to prostě potřebujete. Nám naopak bohužel chybělo. Udělali jsme dnes všechno dobře, jen jsme nedali góly," uvedl trenér Winnipegu Claude Noel.

Obránce Burns se zastal vyloučeného Hemského, který ho fauloval

Poprvé po dvanácti zápasech nebodoval útočník John Tavares a i kvůli tomu New York Islanders prohráli 0:3 na ledě Toronta. Série kanadského mladíka se tak zastavila na 21 bodech za osm gólů a 13 přihrávek.

Washington poslal Kundrátka na farmu

Český hokejista Tomáš Kundrátek se po dvou týdnech v prvním týmu Washingtonu vrátil na farmu do Hershey v nižší AHL. Dvaadvacetiletý obránce, který se v dresu Capitals dočkal své premiéry v NHL, odehrál celkem pět utkání, v nichž nebodoval. V nedělním zápasu na ledě Pittsburghu už se do sestavy nevešel.

"Na mně ale nezáleží. Svými výkony se snažím pomáhat k úspěchům týmu, a ten dnes nevyhrál. To je to, co mě hlavně mrzí," prohlásil Tavares, na něhož se v Torontu přišla podívat řada rodinných příslušníků a kamarádů. "Série je u konce. Je třeba to hodit za hlavu a připravit se na další zápas," dodal Tavares, jehož nyní čeká víkendové Utkání hvězd.

Edmonton při výhře nad San Jose 2:1 po samostatných nájezdech dohrával bez českého útočníka Aleše Hemského, který v 46. minutě fauloval kolenem obránce Brenta Burnse a dostal trest na pět minut a do konce utkání. "Nemyslím si, že bych byl zákeřný hráč. Doufám, že bude v pořádku. Nikdy nemáte v úmyslu soupeře zranit," prohlásil Hemský. "Nevím ještě, jak moc to je špatné. Ale stává se to, hokej je rychlá hra. Není to jeho chyba," zastal se Burns Hemského.

Výsledky NHL

Toronto - NY Islanders 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky: 2. a 57. Lombardi, 49. Kessel. Střely na branku: 35:25. Diváci: 19.570.

Carolina - Winnipeg 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Branky: 4. Skinner, 10. Brent - 34. Wellwood. Střely na branku: 16:30. Diváci: 16.045.

Nashville - Columbus 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Branky: 9. a 40. Fisher (na první ERAT), 48. Halischuk, 57. Hornqvist (ERAT) - 27. Nash. Střely na branku: 29:26. Diváci: 14.310.

Edmonton - San Jose 2:1sn (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 27. Eberle, rozh. nájezd Hall - 47. Couture. Střely na branku: 18:45. Diváci: 16.839.

Detroit - St. Louis 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Branky: 21. Dacjuk, 29. Franzén, 57. Krönwall - 10. Nichol. Střely na branku: 28:22. Diváci: 20.066.

Los Angeles - Ottawa 4:1 (1:0, 3:0, 0:1) Branky: 16. Mitchell, 32. Clifford, 38. Johnson, 40. Lewis z trestného stř. - 49. Alfredsson. Střely na branku: 34:28. Diváci: 18.118.