Eliášův bekhendový blafák pomohl Devils k výhře. Zlomili tak sérii proher

7:41aktualizováno  10:49
NEW YORK - Hokejový útočník Patrik Eliáš rozhodl v pátečním utkání NHL bekhendovým blafákem penaltový rozstřel a zařídil New Jersey výhru 3:2 po nájezdech nad Tampou Bay. Třebíčský rodák se gólově prosadil taky v základní hrací době a i díky jeho produktivitě ukončili Devils sérii pěti proher.

Patrik Eliáš (26) v zápase proti Ottawě. foto: ČTK

„Obvykle si takhle nenajíždím. Předstíral jsem střelu a čekal na jeho pohyb,“ popsal svůj nájezd Eliáš, který jako jediný v rozstřelu uspěl. Český hráč po přihrávce Martina Havláta zvýšil v první třetině vedení týmu na 2:0, když se v souboji jeden na jednoho obtočil okolo Matta Carlea a taktéž bekhendem poslal puk do horního růžku branky.

Ze zápasu New Jersey proti Tampa Bay, v němž Patrik Eliáš (New Jersey) zařídil výhru svého týmu.

„Puk po teči od hokejky našeho obránce ještě trochu zaplachtil. To samé se stalo u první branky. Tak to v hokeji někdy chodí,“ prohlásil brankář Tampy Jevgenij Nabokov.

Slibný náskok New Jersey se ale v dalším průběhu utkání rozplynul, přičemž vyrovnání zajistil hostům až v poslední minutě Nikita Kučerov. V závěrečné penaltové loterii ale nakonec zvítězili Devils, kteří upravili bilanci nájezdů v sezoně na 2:5.

Tým ukázal charakter, řekl trenér

„Naše výhra se rodila těžce, ale pro nás byla hodně důležitá. Potřebovali jsme ji. Nebylo pravděpodobně hodně lidí, kteří by si na nás dnes vsadili, ale našli jsme cestu k vítězství. I když nebyla nejhezčí. Máme hodně na čem pracovat. Tým ale ukázal charakter,“ uvedl trenér New Jersey Peter DeBoer, za něhož se během neúspěšných výsledků postavil i Jaromír Jágr.

Česká hvězda prohlásila, že chyba není v trenérovi, problém týmu je ve vysokém počtu zraněných hráčů. V sestavě poražených byli uzdravení Radko Gudas i Ondřej Palát.

Mrzutý Detroit

Naopak v neúspěšné sérii pokračují hokejisté Detroitu, kteří doma podlehli New Yorku Islanders 1:2 a připsali si pátou porážku v řadě. Red Wings nepomohl ani spolehlivý výkon Petra Mrázka, jenž po první třetině nahradil zraněného brankáře Jimmy Howarda. Český gólman kryl 22 z 23 střel a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Mrázek nestačil jen na dorážku, kterou Anders Lee v polovině utkání zlomil nerozhodný stav.

Milan Michálek odstartoval gólem ze třetí minuty kanonádu Ottawy, která přehrála Anaheim 6:2. Český útočník usměrnil mezi tři tyče pěknou přihrávku Erika Karlssona. Náskok kanadského týmu postupně narostl až na 4:0, který sice Ryan Getzlaf dvěma trefami snížil na rozdíl dvou branek, ale další komplikace Senators nepřipustili.