Eliáš přispěl k výhře New Jersey, Tlustý z Caroliny dvakrát asistoval

7:25aktualizováno  9:53
NEW YORK - Český hokejový útočník Patrik Eliáš se v pátečním utkání NHL podílel svým desátým gólem v sezoně na výhře New Jersey nad Vancouverem 4:2. Devils si připsali druhou výhru za sebou a poprvé z posledních šesti zápasů vstřelili v utkání více než dva góly.

Eliáš svým desátým gólem přispěl k výhře New Jersey. foto: Reuters

Eliáš, který skóroval i v minulém utkání při výhře 2:1 po nájezdech nad Buffalem, otevřel skóre zápasu, když v 8. minutě překvapil brankáře Eddieho Lacka střelou od pravého mantinelu.

Na začátku druhé třetiny pak Ďáblové dvěma góly v rozmezí dvou minut navýšili vedení na 3:0. Hosté se sice nevzdali a díky dvěma trefám Zacka Kassiana snížili na rozdíl jediného gólu, výhru Devils ale pečetil dvě minuty před koncem při power play v oslabení trefou do prázdné branky Mike Cammalleri.

Jednadvaceti zákroky přispěl k výhře Devils brankář Cory Schneider a 21. vychytaným vítězstvím v sezoně si vytvořil osobní rekord. Dosud bylo jeho maximem 20 výher před třemi lety ještě v dresu Vancouveru, v němž v listopadu 2008 debutoval v NHL.

Schneider se zároveň na čtvrtý pokus dočkal první výhry proti svému bývalému klubu, jenž jej do New Jersey vyměnil v červnu 2013.

„Samozřejmě mám z dnešního utkání dobrý pocit. Vancouver je velmi kvalitní tým a já rád porážím kvalitní týmy, zvlášť, když se mi to proti nim dosud nepovedlo,“ konstatoval Schneider.

Nejvíce práce měl v závěru zápasu, kdy se Canucks snažili o vyrovnání. Zvlášť když byl za odehrání kotouče rukou v brankovišti vyloučen Marek Židlický a hosté to zkusili bez brankáře v šesti proti čtyřem. Schneider ale náporu odolal a Cammalleri pak vyhozením do odkryté branky přes celé hřiště definitivně zlomil odpor soupeře.

Sestřih z utkání New Jersey - Vancouver

Povedený večer prožil také český útočník Jiří Tlustý, jenž v souboji dvou celků z chvostu tabulky přihrál na oba góly Caroliny při výhře 2:1 nad Torontem a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu.

Tlustý se nejprve podílel na úvodním gólu Erica Staala ve 14. minutě v přesilové hře. Dvě minuty před první sirénou pak po jeho střílené přihrávce skóroval Ericův bratr Jordan Staal, pouhých 16 sekund poté, co hosté vyrovnali na 1:1.

Ve druhé a třetí třetině už žádné góly nepadly a Maple Leafs si tak připsali 24. porážku z posledních 28 zápasů. „Ale dnes můžeme být na náš výkon pyšní. Poctivě jsme makali. Samozřejmě bychom byli rádi, kdybychom dali více gólů a vyhráli, ale aspoň jsme si vytvořili řadu šancí a sehráli vyrovnaný zápas,“ utěšoval se brankář Toronta James Reimer, který si připsal 25 zákroků.

Sestřih z utkání Carolina - Toronto

Daleko více práce měl český gólman Michal Neuvirth, jenž v duelu s New Yorkem Rangers pochytal 40 střel, porážce Buffala 1:3 ale nezabránil.

Naopak se při svém debutu v NHL radoval jeho protějšek Mackenzie Skapski. Dvacetiletý brankář sice inkasoval hned z první střely pouhých 14 sekund po zahájení utkání, zbývajících 24 pokusů Sabres ale chytil.

Rangers v 6. minutě vyrovnali zásluhou Carla Hagelina, ve druhé třetině pak gólem a asistencí režíroval obrat Rick Nash. Třicetiletý kanadský útočník si tak připsal 37. přesný zásah v sezoně a v tabulce střelců už zase ztrácí jediný gól na vedoucího Alexandera Ovečkina.

Zatímco Skapski bude na svůj první zápas v NHL vzpomínat s úsměvem, to samé se nedá říci o brankáři Malcolmu Subbanovi z Bostonu.

Jednadvacetiletý bratr obránce Montrealu P. K. Subbana sice v utkání se St. Louis zneškodnil všechny tři střely v první třetině a Bruins tak po dvaceti minutách vedli 1:0, jenže na začátku druhého dějství mladý gólman během pěti minut třikrát kapituloval a předčasně se poroučel na střídačku.

Útočník Krejčí zápas nedohrál

Bruins pak dorazil dvěma góly Vladimir Tarasenko a Subban se šest minut před koncem znovu vrátil do branky, ale už na něj nešla žádná střela.

Boston po výsledku 1:5 zaznamenal šestou porážku v řadě a v tabulce Východní konference má na osmém místě stále jen jednobodový náskok na devátou Floridu.

Ve druhé třetině se navíc Bostonu zranil český útočník David Krejčí, který odstoupil ze hry po tvrdém střetu s útočníkem soupeře Alexanderem Steenem. Kouč Claude Julien bezprostředně po utkání neměl ke zdravotnímu stavu Krejčího žádné bližší informace.

Výsledky NHL

Buffalo - NY Rangers 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)

Branky: 1. Moulson - 6. Hagelin, 21. Nash, 29. Zuccarello. Michal Neuvirth odchytal za Buffalo 59 minut, z 43 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 93 procent. Střely na branku: 25:43. Diváci: 19.070. Hvězdy utkání: 1. Nash, 2. Hagelin, 3. Zuccarello (všichni Rangers).

New Jersey - Vancouver 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)

Branky: 23. a 58. Cammalleri, 8. Eliáš, 21. Tootoo - 27. a 44. Kassian. Střely na branku: 27:23. Diváci: 14.822. Hvězdy utkání: 1. Cammalleri, 2. Tootoo, 3. Larsson (všichni New Jersey).

Carolina - Toronto 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)

Branky: 14. E. Staal (Tlustý), 19. J. Staal (Tlustý) - 18. Kozun. Střely na branku: 26:24. Diváci: 12.563. Hvězdy utkání: 1. E. Staal, 2. Tlustý, 3. Ward (všichni Carolina).

Edmonton - Minnesota 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)

Branky: 11. a 59. Fontaine, 16. Niederreiter, 36. Schroeder. Střely na branku: 15:29. Diváci: 16.839. Hvězdy utkání: 1. Dubnyk, 2. M. Koivu, 3. Schroeder (všichni Minnesota).

Chicago - Colorado 1:4 (0:1, 1:0, 0:3)

Branky: 30. Versteeg (Rozsíval) - 13. a 52. Barrie, 52. Landeskog, 55. Stuart. Střely na branku: 28:30. Diváci: 22.103. Hvězdy utkání: 1. Barrie, 2. Varlamov (oba Colorado), 3. Versteeg (Chicago).

Calgary - Anaheim 3:6 (1:0, 1:1, 1:5) Branky: 15. Stajan, 32. Bouma, 59. Monahan - 36. Cogliano, 47. Beauchemin, 49. Getzlaf, 52. Palmieri, 55. Silfverberg, 59. Lindholm. Střely na branku: 28:38. Diváci: 19.289. Hvězdy utkání: 1. Cogliano (Anaheim), 2. Bouma (Calgary), 3. Getzlaf (Anaheim).

St. Louis - Boston 5:1 (0:1, 4:0, 1:0)

Branky: 34. a 52. Tarasenko, 21. Lindbohm, 25. Pietrangelo, 26. Oshie - 11. Marchand. Střely na branku: 15:27. Diváci: 19.172. Hvězdy utkání: 1. Steen, 2. Tarasenko, 3. Lindbohm (všichni St. Louis).