Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Eliáš ani Jágr gólmana Ottawy neprostřelili, Devils mají další prohru

7:34aktualizováno  8:34
NEW YORK - Zmar hokejistů New Jersey v NHL nebere konce. Devils prohráli ve středečním utkání s Ottawou 0:2, přestože přestříleli soupeře v poměru 34:16, a připsali si pátou porážku v řadě. Rozhodující gól vstřelil už ve 3. minutě v přesilové hře Kyle Turris, jenž sekundu před závěrečnou sirénou přidal druhý gól do prázdné branky při power-play domácích.

Levé křídlo New Jersey Devils Patrik Eliáš střílí na brankáře Craiga Andersona ve třetí třetině v zápase proti Ottawa Senators. foto: Reuters

Senators stačila k vítězství hned první střela v zápase, kterou Turris jemnou tečí usměrnil za záda brankáře Coryho Schneidera. O zbytek se postaral skvělým výkonem gólman Craig Anderson, který potřetí v sezoně vychytal čisté konto.

Šesti ranami ho zkoušel překonat obránce Eric Gelinas, pět jich zaznamenal uzdravený Patrik Eliáš, čtyři pokusy vypálil Jaromír Jágr. Všichni bezúspěšně.

Ďáblové vyšli z utkání gólově naprázdno počtvrté v sezoně a potřetí v posledních dvanácti zápasech. „Myslím, že hráči odevzdali na ledě všechno. Bojovali, splnili naše pokyny, jen prostě výsledek vypadá jinak,“ litoval trenér Peter DeBoer.

„Vytvořili jsme si dost šancí na to, abychom dali gól, ale Anderson byl jednoduše fenomenální. Dnes bychom ho asi nepřekonali, i kdybychom vystřelili stokrát,“ dodal DeBoer.

Sestřih z utkání New Jersey - Ottawa

Pátou prohru za sebou utrpěli ve středu také hokejisté Vancouveru, kteří stejně jako Devils podlehli 0:2 Dallasu. Vítězný gól Stars vstřelil ve 23. minutě Colton Sceviour, druhý přidal v poslední minutě do prázdné branky Antoine Roussel.

Po měsíční odmlce zaviněné zraněním třísel se vrátil do sestavy Bostonu David Krejčí a v Minnesotě se radoval z vítězství 3:2 v prodloužení. Český útočník, který naposledy nastoupil 18. listopadu, odehrál 18 minut a 22 sekund, byl na ledě u jednoho inkasovaného gólu a jednou vystřelil na branku.

„Na to, že to byl jeho první zápas po tak dlouhé době, hrál dobře. Kontroloval puk, od začátku bylo vidět, že je to sebevědomý hráč. Měl tam několik dobrých momentů,“ pochválil Krejčího trenér Claude Julien, jehož tým ukončil sérii tří porážek a vybojoval teprve druhé vítězství z posledních osmi zápasů.

Bruins ale měli v utkání velkou porci štěstí. Vždyť Minnesota vyprodukovala o 12 střel více a zdánlivě měla herně navrch. Jenže v brance Bostonu zářil Niklas Svedberg, který zneškodnil 35 z 37 střel a hned třikrát mu pomohla tyčka.

„Konečně jsme zlomili smůlu a štěstí se trošku přiklonilo na naši stranu. V minulém duelu s Nashvillem jsme si naopak zasloužili získat víc než jeden bod. Dnes se nám to vrátilo,“ věřil Julien.

Výsledky NHL

New Jersey - Ottawa 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Branky: 3. a 60. Turris. Střely na branku: 34:16. Diváci: 15.379. Hvězdy utkání: 1. Andersson, 2. Turris (oba Ottawa), 3. Eliáš (New Jersey).

Minnesota - Boston 2:3p (1:2, 0:0, 1:0 - 0:1)

Branky: 6. Brodziak, 52. Pominville - 6. Söderberg, 18. Bergeron, 62. Eriksson. Střely na branku: 37:25. Diváci: 18.841. Hvězdy utkání: 1. Svedberg (Boston), 2. Pominville (Minnesota), 3. Eriksson (Boston).

Vancouver - Dallas 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Branky: 23. Sceviour, 60. Roussel. Střely na branku: 27:29. Diváci: 18.755. Hvězdy utkání: 1. Lehtonen (Dallas), 2. Edler (Vancouver), 3. Daley (Dallas).