Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Eliáš a spol. na dně, New Jersey jde od porážky k porážce

9:51
NEW YORK - Krize hokejistů New Jersey v NHL nebere konce. V pondělním utkání Devils poprvé v sezoně nedali ani gól, na ledě Vancouveru prohráli 0:3 a se ziskem pouhých sedmi bodů z 13 zápasů zůstávají nejhorším týmem ligy

Trenér New Jersey John MacLean foto: ČTK

Ďáblové sice přestříleli Canucks 30:23, ani jednou však nedokázali překonat brankáře Roberta Luonga, který vychytal první čisté konto v sezoně a 52. v kariéře. Mezi aktivními brankáři je na druhém místě za Martinem Brodeurem, který na druhé straně třikrát kapituloval. Poprvé ho překonal ve 14. minutě Raffi Torres, na 2:0 zvýšil v 22. minutě Ryan Kesler a třetí gól přidal v třetí třetině z trestného střílení Henrik Sedin.

Problémy v koncovce má tým Patrika Eliáše od začátku sezony a pouhých 20 vstřelených gólů ve třinácti zápasech je nejhorší bilance v historii klubu. "Střelecké trápení nás ubíjí ze všeho nejvíc. Musíme začít dávat góly. Bez nich se nedá vyhrávat," konstatoval kouč John MacLean, jehož pozice je ve značném ohrožení.

Video ze zápasu New Jersey - Vancouver

Pár hodin před zápasem se navíc dozvěděl další nepříjemnou zprávu. Útočník Zach Parise bude muset se zraněným kolenem na operaci a Devils se bez něho budou muset nějakou dobu obejít.

Devils měli v utkání i smůlu. V druhé třetině totiž Luonga přece jen překonali, rozhodčí jim ale branku neuznali kvůli tomu, že David Clarkson předtím gólmana fauloval. Na konci druhé třetiny pak brankáři Vancouveru pomohla tyčka při střele Matta Taormina a v třetí části předvedl Luongo skvělý zákrok lapačkou proti pokusu Ilji Kovalčuka.

O tom, že se ale Canucks na vítězství moc nenadřeli, svědčila i slova Ryana Keslera. "V prvních dvou třetinách jsme nehráli nic moc, ale nakonec jsme našli cestu k vítězství, zvlášť když jsme neměli moc práce v našem obranném pásmu. Přitom jsme ještě zahodili plno skvělých šancí," prohlásil Kesler.

Do čela tabulky Východní konference se vyhoupli hokejisté Philadelphie, kteří porazili Carolinu 3:2 a připsali si čtvrté vítězství v řadě. Dvěma góly se na úspěchu Flyers podílel útočník Scott Hartnell, jehož tým zdolal Carolinu už v osmém vzájemném zápase za sebou.

Dvakrát se v pondělí trefil také Brandon Dubinsky, díky němuž Rangers zdolali 3:2 obhájce Stanley Cupu z Chicaga. Vítězný gól vstřelil v 47. minutě Erik Christensen pouhých 28 sekund poté, co Blackhawks vyrovnali na 2:2.

"Jsem si jistý, že každého z fanoušků po vyrovnání Chicaga napadlo: je to tady zase, oni tu prostě nevyhrají," poznamenal Christensen k bilanci Rangers v Madison Square Garden, kde do pondělka vyhráli jediné z pěti utkání. "Jenže ten rychlý třetí gól zase všechno otočil a pořádně nás nabudil," dodal Christensen.

Výsledky NHL

NY Rangers - Chicago 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)
Branky: 20. a 41. Dubinsky, 47. Christensen - 18. Kopecký, 47. Kane. Střely na branku: 23:35. Diváci: 18.200.

Vancouver - New Jersey 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 14. Torres, 22. Kesler, 54. H. Sedin z tr. střílení. Střely na branku: 23:30. Diváci: 18.860.

Philadelphia - Carolina 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branky: 13. a 47. Hartnell, 32. Giroux - 24. Dwyer, 60. Corvo. Střely na branku: 37:28. Diváci: 19.038.