El Clásico skončilo bez branek. Víc bylo protestů a střetů kvůli Katalánsku

El Clásico Barcelona - Real Madrid foto: Reuters

Barcelona - Fotbalisté Barcelony v odloženém šlágru španělské ligy doma remizovali 0:0 s Realem Madrid. Katalánští obhájci titulu po 17 kolech udrželi v tabulce první místo o skóre před úhlavním rivalem. Prestižní El Clásico skončilo bez branek poprvé od listopadu 2002.
  22:17

Španělská fotbalová liga - 10. kolo:

FC Barcelona - Real Madrid 0:0.

Utkání se mělo původně odehrát 26. října, ale odklad si vyžádaly rozsáhlé demonstrace, které vyvolalo odsouzení devíti katalánských politiků za uspořádání nezákonného referenda v roce 2017. Také ve středu poblíž stadionu Camp Nou se konalo masové shromáždění separatistů.

Real byl blízko vedoucímu gólu v 17. minutě. Raphaël Varane hlavou už překonal gólmana Marca-Andrého ter Stegena, kterého ale na brankové čáře zastoupil Gerard Piqué. Na druhé straně se něco podobného povedlo Sergiu Ramosovi proti střele Lionela Messiho. Hostující Gareth Bale v 72. minutě sice dostal míč do branky, ale gól kvůli ofsajdu neplatil.

Protesty při El Clásiku Barcelona - Real Madrid

Barcelona v osmém zápase aktuální ligové sezony doma poprvé ztratila body, ale s „Bílým baletem“ neprohrála v sedmém soutěžním duelu za sebou.