Džeko dostal za údajný plivanec dvouzápasový trest, rozhodčí to do zápisu neuvedl

16:15
ŘÍM - Fotbalový útočník AS Řím Edin Džeko dostal za vyloučení v utkání Italského poháru dvouzápasový trest a pokutu 10.000 eur. Očekával se přísnější postih, protože podle televizních záběrů se zdálo, že bosenský kanonýr zakončil bouřlivou diskusi s rozhodčím plivnutím. Do oficiálního zápisu ale hlavní arbitr Gianluca Manganiello nic takového neuvedl.

Liverpool vs. AS Řím, semifinále Ligy mistrů: hostující Edin Džeko po konci zápasu. foto: ČTK/AP

Očekával se přísnější postih, protože podle televizních záběrů se zdálo, že bosenský kanonýr zakončil bouřlivou diskusi s rozhodčím plivnutím. Do oficiálního zápisu ale hlavní arbitr Gianluca Manganiello nic takového neuvedl.

Disciplinární komise dvaatřicetiletého hvězdného spoluhráče Patrika Schicka potrestala za protesty proti verdiktu rozhodčího, výhrůžný postoj a hrubě urážlivé výroky. Džeko se provinil v 72. minutě středečního čtvrtfinále s domácí Fiorentinou, do kterého zasáhl až od začátku druhého poločasu.

Římský celek musel v utkání strávit debakl 1:7. Džekův trest se vztahuje na zápasy domácího poháru v příštím ročníku.