13. listopadu 2009 11:16 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Dvojrozhovor: Dnes se proti sobě postaví bývalí kolegové z lavičky

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Pavel Hynek (vlevo) a vedle něj František Výborný. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pavel Hynek (vlevo) a vedle něj František Výborný. | foto: Jan Beneš - www.sporting-photo.com

PRAHA Ještě nedávno spolu řídili kymácející se loď hokejové Sparty, jejíž krize nalomila jejich přátelský vztah. Na povrch už vyšlo: Pavel Hynek (39) se s Františkem Výborným nerozešel v nejlepším. Jako by tomu osud chtěl, aby se už střetli ti dva proti sobě. V extraligovém taháku, jaký dnes nabízí její 23. kolo.

"Nechci se už k tomu vracet," říká Hynek, kouč Karlových Varů.
Stejně jako Výborný v Českých Budějovicích převzal svůj nový tým teprve v minulém týdnu. V prvním zápase po reprezentační přestávce je tak čeká společný debut.

V bitvě, kde se oba dokonale znají. A kde teď na opačně straně barikády touží jeden pokořit druhého.

* LN Koho porazíte raději: Spartu, o níž říkáte, že je vaše srdeční? Nebo karlovarského rivala z Plzně, kde jste ještě loni působil?

Já chci vyhrát nad každým. A ve Varech nám teď ani nic jiného nezbývá, podívejte na tu vyrovnanost ligy, kdy může každý porazit každého. Pro nás play off začíná už teď.

* LN Přesně to hráčům jako nový léčitel jejich nalomeného sebevědomí vštěpujete do hlavy?

Říkám jim to. Cítím u nich trochu nervozitu, ale jinak mi mužstvo přijde zdravé. Vidím chuť do práce. Jde jen o to dobře se rozjet, kvůli té psychice. V neděli hrajeme proti Plzni, vypíšu nějakou svačinku. Ale vyhrát musíme už v pátek...

* LN ... v pátek, kdy se střetnete s vaším bývalým kolegou Výborným. Proti němu týmu motivaci neslíbíte?

Tenhle zápas se nevztahuje na nás, možná je zajímavý pro média. Ale já ho beru hlavně jako souboj Vary–Budějovice. To, že s Frantou narazíme proti sobě, už nemá žádný vliv. Pro mě bude důležitější dobře se uvést doma.

* LN Vážně ten duel neberete prestižně po tom, co se mezi vámi stalo?

Takhle bych to nevnímal. Myslím, že ani jeden nebudeme válčit. Když jsem po konci ve Spartě prohlásil, že vše nefungovalo, nechtěl jsem říkat v emocích něco, čeho bych pak litoval. Ale tři dny v kuse mi volaly noviny, tak jsem s věcí šel ven. Nechci se k tomu vracet.

* LN Překvapilo vás v klubu něco?

Víte, když už si myslíte, že vás nic nepřekvapí, vždy pak něco přijde. Ale tady je to zatím výborné, podmínky jsou na špičkové úrovni.

* LN A vy? Toužíte po tom neúspěchu o to víc dokázat, co umíte?

Chci se hlavně poučit z chyb. Motivaci budu mít pořád, stejně jako chorobnou touhu vítězit.

*********

Také novopečený kouč hokejistů Českých Budějovic František Výborný (56) tvrdí, že přítomnost svého parťáka ze Sparty na střídačce mistrovského týmu nijak zvlášť neřeší a páteční duel bere jako každý jiný.

* LN V čem jsou České Budějovice jiné než Sparta?

Oba týmy jsou si hodně podobné, čímž myslím i typy hráčů. První dva dny jsem si myslel, že snad jsem pořád na Spartě. Člověk samozřejmě vnímá, že je v novém prostředí, naštěstí jsem ale dost lidí z klubu docela dobře znal z dřívější doby. Líbí se mi tady, je tu hezká příroda, dobrý lidi, jsem spokojený.

* LN Jak vás přijali hráči?

To je otázka spíše pro ně, ale myslím si, že je vše v pořádku.

* LN Berete páteční duel vzhledem k faktu, že Karlovy Vary povede Pavel Hynek, prestižněji než jiné zápasy?

Skutečně ne. Čeká nás mistr ligy, tým s velkými ambicemi, navíc v nové hale, takže fandové určitě čekají úspěch svého celku. Mužstva Karlových Varů i Českých Budějovic jsou si trochu podobná v tom, že se v tabulce ocitla asi trochu níž, než se čekalo, a jejich ambice jsou zatím, řekněme, nenaplněné. Takže je jasné, že vyhrát chtějí domácí i my.

* LN Je pro vás výhoda, či nevýhoda, že Karlovy Vary dnes povede právě Pavel Hynek?

Takhle teď nepřemýšlím. Já se především snažím našemu týmu dát nový impulz. Střetnutí v Karlových Varech beru doopravdy jako každé jiné. Dá se očekávat, že bude vyrovnané, ostatně jako celá extraliga. Dost možná rozhodnou detaily, přesilovky.

* LN Po vašem odchodu z pražské Sparty Pavel Hynek v médiích naznačil, že vaše spolupráce u týmu nefungovala, jak by asi měla. Jak jste na jeho slova reagoval?

Noviny skoro nečtu, takže přesně nevím, co se kde psalo. Já jsem ale s Pavlem problém neměl. Opravdu ne.

* LN Páteční utkání nabízí také možnost, že byste si se svým kolegou ze Sparty mohli před či po zápase sednout třeba na kávu a věci si vyjasnit.

Já myslím, že na to kafe v pátek dojde.

  • 0Diskuse