24. července 2007 11:01 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Dvacítka tlumila zklamání

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 9Diskuse
Argentinská radost, český smutek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Argentinská radost, český smutek. | foto: ČTK

TORONTO/PRAHA Toužili kráčet na pódiu pro šampiony. Po konci nedělního finále mistrovství světa ale členové české dvacítky museli zblízka sledovat temperamentní oslavy argentinských fotbalistů.

Zklamání z porážky 1:2 u strůjců největšího překvapení kanadského turnaje postupně mizelo. V českých řadách začala převažovat spokojenost se ziskem historického stříbra.

„Je to obrovská škoda, snad rány zahojí čas. Máme všechno před sebou. Věřím, že nějaký zlatý úspěch v budoucnosti ještě přijde,“ připustil pro server sport.cz záložník Luboš Kalouda. „Ty první okamžiky po konci utkání ale byly hrozné,“ tvrdil útočník Martin Střeštík.

Narůstající herní sebevědomí českého mužstva během nedělního odpoledne v Torontu gradovalo při vedoucím gólu. Nejdůležitější zásah v kariéře Martina Fenina potěšil diváky také po estetické stránce. Pohotový volej se zařadil mezi nejkrásnější momenty mistrovství. „Opravdu jsem to takhle chtěl udělat. Říkal jsem si, že se musím rychle nějak uvolnit ke střele. Povedlo se to opravdu parádně. Takový moment potká útočníka třeba jen jednou za život,“ pochvaloval si teplický talent.

Z euforie svěřenci Miroslava Soukupa rychle vystřízlivěli. „Sami jsme se toho vedení asi lekli,“ připustil Fenin. Rychlé vyrovnání Sergia Aguera vrátilo jihoamerickému favoritovi sebevědomí. Dosud neprostupná obrana ztratila koncentraci. „Lehce jsem nakročil do strany a udělal dva kroky. Vytvořil se mezi námi prostor a už bylo pozdě něco zachraňovat,“ vyčítal si zaváhání kapitán Jan Šimůnek. Argentinci už o další komplikaci nestáli, po nešťastně načasované brance Zarateho na začátku závěrečné pětiminutovky zvládli odvrátit prodloužení.

Šimůnek si povšiml, že český tým se v poslední fázi střetnutí příliš strachoval o výsledek. „Když jsme dostali gól, začali jsme se bát. A to bylo špatně.“

Na letišti bude čekat premiér
Po 36 dnech strávených v Kanadě se včera úspěšný tým trenéra Miroslava Soukupa sbalil a přichystal na letecký přesun domů. Tedy do země, která v posledních dnech naplno žila jejich úspěchem. Začátek české výpravy za oceán prošel veřejností téměř bez povšimnutí. Při dnešním přivítání bude na ruzyňském letišti kromě dlouhého zástupu fanoušků a novinářů čekat na vicemistry světa třeba i premiér Mirek Topolánek.

  • 9Diskuse
Najdete na Lidovky.cz