Pátek 26. dubna 2024, svátek má Oto

Dukla rozebrala Hradec, který prohrál počtvrté

20:00
Fotbalisté Dukly rozdrtili v předehrávce 6. ligového kola Hradec Králové 4:0 a zastavili sérii tří porážek za sebou. Nováčka nejvyšší soutěže poslal po půlhodině do vedení Berger, po poločase pojistili domácím tři body první trefou při své premiéře v pražském dresu Slovák Lietava a proměněnými penaltami Markovič s Malým. Hradec dohrával bez vyloučeného Plašila a utrpěl čtvrtou prohru po sobě. Na gól čeká již 363 minut.

Dukla Praha - Hradec Králové (Souboj Ondřeje Vrzala z Dukly (vlevo) s Romanem Fischerem z Hradce Králové. foto: ČTK

Oba týmy za sebou měly sérii tří porážek za sebou, které je po nadějném rozjezdu do ligy srazily do dolní poloviny tabulky. Po minutě ticha za oběti letecké havárie hokejistů Lokomotivu Jaroslavl s třemi českými reprezentanty byl na Julisce k vidění velmi svižný start a oba soupeři mohli záhy otevřít skóre.

Dukla poprvé nasadila novou posilu ze Žiliny útočníka Lietavu a právě slovenský ofenzivní hráč se už po třech minutách dostal k zajímavé šanci. Po přímém kopu se k němu odrazil míč, ale brankář Lindr proti střele z úhlu nakonec zasahovat nemusel. Hradec měl k vedoucímu gólu ještě blíže: domácí v šesté minutě zapomněli na zadní tyči Plašila a za již překonaným Radou zachránil situaci na čáře obrannou hlavičkou kapitán Gedeon.

Dukla - Hradec Králové 4:0 (1:0)

Branky: 29. Berger, 51. Lietava, 64. Markovič z pen., 89. Malý z pen. Rozhodčí: Adam - Lhoták, Moláček. ŽK: Mikula, Markovič, Lietava - Plašil, Fukal, Chleboun. ČK: 63. Plašil. Diváci: 1875.

Sestavy
Dukla: Rada - Pospíšil, Mikula, Švejdík, Vrzal - Podrazký (68. Malý), Gedeon, Hanousek (87. Šiml) - Berger (81. Pázler), Lietava, Markovič. Trenér: Kozel.

Hradec: Lindr - Plašil, Fukal, Chleboun, Poděbradský - Fischer, Štěpán (58. Zelený), Pávek (52. Malinský), Hochmeister, Klapka - Dvořák (80. Rezek). Trenér: Kotal.

Vysoké tempo z úvodu ale postupně upadlo a těžiště hry se přesunulo především do středu hřiště, i když mírně navrch měli Pražané. V 29. minutě také tým z Julisky svou aktivitu zúročil. Hanousek vnikl do šestnáctky, předložil míč Bergrovi a ten překonal Lindra.

Po změně stran Dukla zápas naprosto ovládla. Pomohl jí k tomu rychlý pojišťující gól. Ivan Lietava v 51. minutě napřáhl z hranice vápna a vzápětí se mohl radovat ze svého prvního zásahu v novém dresu. "První poločas jsem byl trochu nervózní. Hned na začátku jsem měl balon na levačku, ale bohužel jsem netrefil bránu. Proto jsem rád, že jsem dal gól, po něm jsem se trochu uklidnil," vyprávěl Lietava.

"Votroci" odpadli a nováček jim zanedlouho zasadil další úder. Plašil nedovoleně zastavil ve vápně Markoviče a sám faulovaný v 64. minutě z penalty zvýšil. Hradecký navrátilec navíc za svůj zákrok inkasoval druhou žlutou kartu v utkání a musel předčasně do sprch. V závěru pak dal výsledku podobu debaklu z další penalty Malý, byť musel exekuci opakovat.