Dukla překvapivě sebrala Baníku bod, Jablonec si odváží výhru z Olomouce

20:33
PRAHA - Fotbalisté Baníku Ostrava překvapivě ztratili body hned v úvodním jarním kole. Na půdě Dukly Praha jen remizovali 1:1. Ve druhém pátečním zápase podlehla Olomouc Jablonci 1:2. Branky zde padaly až ve druhém poločase, rozhodující gól vsítil v 89. minutě exolomoucký útočník Doležal.

Milan Baroš z Baníku Ostrava svádí souboj s Róbertem Kovaľem z Dukly. foto: ČTK

Dotáhne Slavia mistrovskou jízdu? Fotbalová liga vstupuje do druhé poloviny

Na Julisce jako první skórovali hosté, ale Hrubého branka nebyla uznána kvůli útočnému faulu. Ve 13. minutě se dostala do vedení Dukla po velké chybě obránce Stronatiho. Jeho nepovedenou „malou domů“ vystihl Tetour, který sice neprostřelil vyběhnutého brankáře Laštůvku, ale volný Podaný už ze snadné dorážky nezaváhal.

Dukla Praha - Baník Ostrava 1:1 (1:1)

Branky: 13. Podaný - 31. Kuzmanovič. Rozhodčí: Hrubeš - Moláček, Hock. ŽK: González - Jánoš. Diváci: 2678.

Sestavy:

Dukla: Rada - Kozma, Ostojič, Bezpalec - Miloševič (90.+4 Douděra), Krunert, Koval, González (73. Holík), Souček - Tetour (81. Djuranovič), Podaný.

Ostrava: Laštůvka - Pazdera, Procházka, Stronati, Fleišman - Fillo (87. Jirásek), Hrubý, Jánoš, Holzer (73. Granečný) - Kuzmanovič (79. J. Šašinka), Baroš.

Baník odpověděl po půlhodině hry, kdy se Kuzmanovič z dálky trefil výstavní střelou pod břevno. Bývalý kapitán Opavy si připsal šestý gól v ligové sezoně.

Hosté v závěru prvního poločasu převzali iniciativu a sahali po druhé brance. Hrubý hlavičkoval těsně nad břevno, Jánošovu tvrdou ránu vyrazil Rada na roh a gólman Dukly poté zneškodnil i pokus Filla.

Pražané mohli hned na začátku druhého poločasu opět získat vedení, González však v dobré pozici vystřelil o kousek vedle. V závěru opět Slezané přidali. Rada podržel domácí i v 71. minutě, kdy si poradil s Barošovou střelou. Chvíli poté Hrubý po odraženém balonu napálil spojnici břevna a tyče. Jenže branka už nepadla, a tak Dukla doma v lize neprohrála s Ostravou posedmé za sebou.

Defenzivní posila Olomouce Vít Beneš (v modrém) rozehrává.
Vzdušný souboj Daniela Součka z Dukly (vpředu) a Jiřího Fleišmana z Baníku...

Jablonec v Olomouci nezaváhal

Jablonec, který prohrál poslední dvě podzimní kola, začal aktivněji a měl první velkou šanci. Zimní posila Vatajelu v sedmé minutě na levé straně dobře zakombinoval s Jovovičem, jehož centr prošel ke Kratochvílovi, který však sám na malém vápně trefil pouze padajícího brankáře Buchtu.

Straka: Spartě chybí to srdíčko, se kterým jsem spojován. Stanciu je pro mě žoldák

Zbytek první půle se nesl v opatrném duchu. Po půlhodině hry po Vepřekově centru sice domácí Plšek orazítkoval tyč, ale rozhodčí Houdek už předtím odpískal útočný faul Nešporovi.

Druhý poločas nabídl promrzlým divákům více vzruchu. Odražený míč po rohovém kopu si chvíli po přestávce našel Kalvach a poprvé v zápase prověřil hostujícího brankáře Hrubého. V 51. minutě se domácí marně dožadovali penalty po údajné ruce jednoho z bránících hráčů.

Sigma Olomouc - FK Jablonec 1:2 (0:0)

Branky: 87. Beneš - 78. Kubista, 89. Doležal. Rozhodčí: Houdek - Hrabovský, Kožár. ŽK: Zahradníček, Nešpor, Kalvach - Hovorka, Doležal, Považanec, Hübschman. Diváci: 2459.

Sestavy:

Olomouc: Buchta - Zahradníček, Beneš, Jemelka, Vepřek (81. Lalkovič) - Pilař, Plšek (70. Dvořák), Kalvach, Houska, Falta - Nešpor (62. Yunis).

Jablonec: Hrubý - Holeš, Hovorka, Břečka, Sobol - Hübschman - Jovovič (89. Acosta), Kratochvíl (54. Kubista), Považanec, Vatajelu (90.+2 Pleštil) - Doležal.

Jablonec poté zahrozil sérií rohových kopů. Po jednom z nich se míč dostal k Hovorkovi, který však nepropálil hráče před sebou. Opatrné utkání pomalu začínalo směřovat k bezbrankové remíze, závěrečná čtvrthodina ale vše změnila.

V 78. minutě po chybě olomoucké obrany vrátil Holeš míč před branku a Kubista jej nekompromisně napálil pod břevno. Střídající defenzivní záložník Severočechů si připsal svůj první ligový gól od října 2016.

Olomouc přidala a v 87. minutě srovnala. Po centru z levé strany se protlačil k hlavičce Beneš a z krkolomné pozice překonal Hrubého. Zimní posila Hanáků se prosadila proti svému bývalému klubu.

Radost z vyrovnání ale domácím vydržela jen dvě minuty. Aktivní Vatajelu našel ve vápně volného Doležala, který zblízka prostřelil brankáře Buchtu. I on se stejně jako Beneš trefil proti bývalému klubu a připsal si už devátý gól v ligové sezoně.