Druhým finalistou Poháru FIFA je Německo, výhru nad Mexikem řídil Goretzka

22:07aktualizováno  23:01
SOČI/PRAHA - Fotbalisté Německa ve druhém semifinále Poháru FIFA porazili Mexiko 4:1 a v neděli si o premiérový titul zahrají s Chile. Mexičany čeká zápas o bronz proti Portugalsku. Úřadující mistry světa v Soči přiblížil k postupu záložník Leon Goretzka dvěma góly během úvodních osmi minut.

Mexičan Raul Jimenez (vlevo) trefuje břevno v semifinále Poháru konfederace proti Německu. foto: Reuters

Německo výborně vstoupilo do utkání. Goretzka už v šesté minutě otevřel skóre přesnou střelou a záložník Schalke za dvě minuty po další povedené akci skóroval podruhé. Od třetí rychlé branky zachránil Mexičany gólman Guillermo Ochoa, který zblízka vychytal Tima Wernera.

Semifinále fotbalového Poháru FIFA v Soči:

Německo - Mexiko 4:1 (2:0)

Branky: 6. a 8. Goretzka, 59. Werner, 90.+1 Younes - 89. Fabián. Rozhodčí: Pitana (Arg.). ŽK: Can - Jiménez. Diváci: 37 923.

Svěřenci Juana Carlose Osoria mohli do poločasu snížit, ale brankář Marc-André ter Stegen zneškodnil střelu Giovaniho dos Santose, hlavičku jeho bratra Jonathana i přímý kop Héctora Herrery.

Atraktivní ofenzivní show pokračovala i po změně stran. Nejprve o kousek minul Werner, ale útočník Lipska si spravil chuť v 59. minutě, kdy mu po pěkné akci Jonas Hector naservíroval míč před odkrytou branku. I za stavu 0:3 se Mexičané snažili, ale gól jim dlouho nebyl přán. Střelu Miguela Layúna zneškodnil výborný Ter Stegen a Raúl Jiménez čtvrt hodiny před koncem hlavičkoval do břevna.

Německý brankář Barcelony vyrazil i další hlavičku veterána Rafaela Márqueze, v 89. minutě však poprvé kapituloval po dalekonosné ráně střídajícího Marca Fabiána. Další náhradník Amin Younes v nastaveném čase upravil na konečných 4:1.

Zvolte jméno roku 2024 a vyhrajte Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč

Každý týden můžete získat zajímavé balíčky od značek Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč. Hrajte s námi a získejte hlavní výhru, balíček s...